Соціально-економічний розвиток країн Західної Європи в ХVІ–ХVІІ ст. (відповіді)
- 12-01-2023, 23:04
- 321
ГДЗ 8 Клас , ГДЗ Всесвітня історія 8 клас Ладиченко, Лукач 2021
§ 3. Соціально-економічний розвиток країн Західної Європи в ХVІ-ХVІІ ст.
1. Як вплинуло відкриття Нового Світу на економічне життя Європи?Великі географічні відкриття справили величезний вплив на економічне життя всієї Європи. Якщо раніше головні торговельні шляхи пролягали через Середземне й Балтійське моря, то тепер вони перемістилися в океани. Виникла світова торгівля, торговельні шляхи пов’язували цілі континенти.
2. Які умови є необхідними для становлення капіталізму? Як вони виникли в Європі в XVI-XVII ст.?
Капіталізм – суспільно-економічний лад, за якого основні засоби виробництва перебували у приватній власності підприємців, які використовували найману робочу силу. У європейських містах на початку XVI ст. найбільші багатства мало купецтво. Завдяки міжнародній торгівлі європейське купецтво накопичило значні капітали. Спочатку купецтво вкладало свої кошти в різні банківські операції. У той час у містах Європи з’явилися біржі та банківські контори. Купці й банкіри поступово перетворилися на одну з найвпливовіших сил суспільства.
3. Яке становище було в аграрному секторі в XVI-XVII ст.?
У XVI ст. життя селян Західної Європи зазнало певних змін. Стала поширеною практика надання селянам особистої свободи. Сеньйор уважався вже не захисником, якому селянин мусив коритися, а лише власником землі, за оренду якої потрібно регулярно сплачувати грошову ренту. У такий спосіб у XVII ст. багато селян стало достатньо заможними, аби орендувати більше земель і наймати бідних односельців, щоби вони працювали на їхніх полях.
4. У чому полягали докорінні відмінності мануфактурного виробництва від середньовічного ремесла?
Мануфактура – велике підприємство, на якому використовувалися ручні знаряддя праці та існував поділ праці. Завдяки цьому працівники на мануфактурі виготовляли значно більше виробів, ніж у ремісничій майстерні.
5. Чому підприємці частіше створювали розсіяні, а не централізовані мануфактури?
Існувало 2 види мануфактур – розсіяна (підприємець роздавав сировину, а ремісник працював з нею в себе вдома) та централізована (усі виробничі операції здійснювалися під одним дахом працею найманих працівників, які не були власникам знарядь праці - їх самих набував підприємець і одноосібно встановлював обсяг праці і винагороду, яку отримає за неї кожен). Найбільш ефективною формою нового підприємництва стала централізована мануфактура. Проте все одно централізованих мануфактур існувало набагато менше, оскільки для їх створення підприємцю необхідно було мати більше грошей.
6. Які суспільні зміни відбувалися в Європі під впливом розвитку капіталізму?
Після появи мануфактур у суспільстві виокремилися нові соціальні верстви – наймані працівники та підприємці, або буржуазія. Купці й банкіри поступово перетворилися на одну з найвпливовіших сил суспільства. При цьому вони залишалися представниками непривілейованого третього стану, який, на відміну від духовенства та дворян, мусив сплачувати податки. Проте їхні реальна влада й значення в суспільстві стали набагато більшими.
2. У зошитах складіть таблицю «Сукноробна мануфактура».
Даний матеріал відноситься до підручника "ГДЗ Всесвітня історія 8 клас Ладиченко, Лукач 2021", створено завдяки МІНІСТЕРСТУ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ (МОН)
Коментарі (0)