Реформація та релігійні війни (відповіді)
- 16-01-2023, 12:56
- 344
ГДЗ 8 Клас , ГДЗ Всесвітня історія 8 клас Сорочинська 2021
§ 6. Реформація та релігійні війни
Запитання та завданняІ.
1. Коли в німецьких землях розпочалася Реформація? Яка подія вважається її початком?
31 жовтня 1517 р. німецький богослов Мартін Лютер у місті Віттенберг оприлюднив «95 тез» проти зловживань продажем індульгенцій. Ця подія стала початком Реформації.
2. Хто такий Мартін Лютер? Засновником якого релігійного руху він став?
Мартін Лютер – німецький богослов. Засновник лютеранства.
3. Який принцип можна вважати основним для кальвінізму?
Жан Кальвін вважав, що доля кожної людини заздалегідь визначена Богом, і тільки Бог вирішує, потрапить людина до пекла чи до раю. У своєму земному житті людина має працювати, не прагнути комфорту й насолод, бути сумлінною та накопичувати багатства.
4. Поясніть, як ви розумієте термін «протестантизм».
Протестантизм – один із найпоширеніших напрямів у християнстві, що відокремився від католицизму в період Реформації у 16 столітті. Його початковими формами були лютеранство, кальвінізм та англіканство.
5. Кого у Франції називали гугенотами?
Французьких протестантів-кальвіністів.
6. У яких країнах внаслідок поширення Реформації встановилася Лютеранська церква?
Швеція, Норвегія, Фінляндія, Данія, землі Балтії, північно-східні землі Німеччини.
ІІ.
1. Охарактеризуйте основні положення поглядів Лютера.
У тезах Лютера в загальних рисах визначилися основи нового вчення. Чільне місце в ньому належало трьом положенням: 1. Людина спасається лише своєю вірою. 2. Спасіння отримується лише Божою милістю і не залежить від будь-яких "заслуг” людини, бо не люди, а лише Бог знає справжню вартість "добрих справ”. 3. Єдиним авторитетом у справах віри є Святе Письмо, Слово Боже.
2. В яких країнах у ранньомодерну епоху поширився кальвінізм?
Швейцарія, Нідерланди, Шотландія, Англія, Франція.
3. Поясніть, як твердження протестантів про те, що єдиним джерелом віри є Біблія, пов’язане з тим, що вони перекладали її текст національними мовами, наприклад німецькою, французькою.
Римо-католицька церква вимагала від віруючих лише в церкві з уст священика слухати читання Біблії і лише латинською мовою. Більшість селян не розуміли про що йде мова в проповідях священників, бо не володіли латиною. М. Лютер здійснив переклад Біблії німецькою мовою і зробив її настільною книгою кожної німецької сім'ї. В протестантизмі богослужіння проводиться національною мовою і складається в основному з проповіді, колективної молитви і псалмоспівів. Основою віровчення є Біблія, особливо Новий Завіт. Допускається довільне тлумачення віруючими Біблії. Наголос робиться на особистій глибокій вірі як засобу спасіння душі.
4. Поясніть, як ви розумієте вислів Анрі IV (Анрі Наваррського) «Париж вартий меси!».
«Париж вартий меси». Автор цього вислову – король Наварри Генріх Бурбонський. Бувши протестантом, він одружився з католичкою Маргаритою де Валуа, наступницею французького трону. 1593 року він зрікся своєї віри і перейшов у католицтво, щоб стати королем Франції Генріхом IV. Вислів характеризує людей, які задля вигоди раптово змінюють свої погляди.
Даний матеріал відноситься до підручника "ГДЗ Всесвітня історія 8 клас Сорочинська 2021", створено завдяки МІНІСТЕРСТУ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ (МОН)
Коментарі (0)