Контрреформація (відповіді)
- 16-01-2023, 12:56
- 253
ГДЗ 8 Клас , ГДЗ Всесвітня історія 8 клас Сорочинська 2021
§ 7. Контрреформація
Запитання та завданняІ.
1. Поясніть значення терміну Контрреформація.
Контрреформація (католицька Реформація, або католицьке відродження) – релігійно-церковний рух у Європі другої половини XVI – середини XVII ст. за оновлення католицької церкви, що виник як реакція на протестантську Реформацію та поширення протестантизму.
2. Укажіть причини та наслідки Контрреформації.
Причини – поширення впливу протестантизму, втрата авторитету церквою, необхідність оновлення церкви. Наслідки – зміни в церкві, релігійні війни, переслідування протестантів, створення нових чернечих орденів: капуцинів (1525), єзуїтів (1534) та ораторіанців (1558), діяльність інквізиції.
3. З якою метою було створено орден єзуїтів?
"Товариство Ісуса” стало головним знаряддям здійснюваної Римом політики Контрреформації. Одним з основних напрямів у діяльності ордену була освітницька діяльність. Не менш впливовим напрямом у діяльності ордену було місіонерство – проповідь християнства, здійснювана у найвіддаленіших куточках планети.
4. Яке значення для Католицької церкви мав Тридентський собор?
На Тридентському соборі було впорядковано всі сторони життя Католицької церкви, у тому числі канон Біблії, порядок богослужінь (меса), ієрархія церковнослужителів, визначено перелік догматів, святих та церковних свят.
5. Чому єзуїти приділяли велику увагу освіті та вихованню молоді?
«Товариство Ісуса» об’єднувало високоосвічених людей. У своїх навчальних закладах єзуїти досягли високого рівня освіти, надавали ґрунтовні знання з предметів, водночас виховуючи учнів у дусі католицизму. Їхньою метою було через вплив на молодь поступово змінити ставлення в суспільстві до католицької церкви.
6. Як ви розумієте поняття «місіонерство»?
Місіонерство – проповідь християнства, здійснювана у найвіддаленіших куточках планети.
ІІ.
1. Дайте коротку характеристику явищу Контрреформації.
У зв'язку з поширенням впливу протестантизму католицька церква розпочинає власну реформу. Це була система заходів, які отримали назву Контрреформації. У 1542 р. католицькою церквою було створено Конгрегацію верховної інквізиції, якій доручено боротися з поширенням єресей. У 1543 р. з’явився «Індекс заборонених книг». Внесені до нього твори вилучали в торговців і спалювали на майданах разом із портретами їхніх авторів. Для подальшого реформування католицької церкви було скликано Тридентський собор. Собор закликав до очищення церкви від негідних церковних діячів, заборонив продаж індульгенцій і церковних посад, установив суворий нагляд за поведінкою священників. Церква повернулася до своєї головної справи – піклуватися про душі людей і допомагати бідним; ченці відкрили двері монастирів для хворих і жебраків, надавали притулок нужденним і годували голодних.
2. З якою метою, на вашу думку, Католицька церква створила «Індекс заборонених книг»?
Індекс заборонених книг – список публікацій, які були заборонені Римсько-католицькою церквою. Деякі видання Списку містили також вказівки Церкви з приводу читання, продажу та цензури книг. Офіційною метою складання Індексу була спроба відгородити церкву та саму віру й моральність від зазіхань на основоположні принципи та від богословських ухилів. Вміщені в "Індексі...” книжки вилучались у книготорговців і спалювалися на майданах, разом із портретами авторів. Винним у читанні або переховуванні заборонених книг загрожував суд інквізиції.
3. Як запровадження освітніх закладів для майбутніх священників (семінарій) мало допомогти в оновленні Католицької церкви?
На Тридентському соборі було прийнято рішення про створення у кожній єпархії семінарії, у яких навчалися б священики. Освіта мала йти за реформаторським типом, тобто з урахуванням всіх змін у церкві. Таким чином, готувалася основа для відновлення звичаїв як у середовищі духовенства, так і в середовищі мирян, яких вела б за собою католицька церква.
4. Чому, на вашу думку, серед усього іншого Католицька церква реформувала і календар?
24 лютого 1582 р. Папа Римській Григорій ХІІІ видав буллу, якою реформував юліанський календар і створив новий календар. Метою Були було «відновити» календар так, щоб сезонні події, важливі для розрахунку дати Великодня, повернулися в «потрібні місця», і можна було б запобігти їх зміщенню надалі. Григоріанський календар, який відразу було прийнято у багатьох європейських країнах, став законом для католицької церкви. Він не був визнаний, проте, протестантською церквою та православною церквою. Тому різні християнські Церкви відзначають Великдень у різні дні.
Даний матеріал відноситься до підручника "ГДЗ Всесвітня історія 8 клас Сорочинська 2021", створено завдяки МІНІСТЕРСТУ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ (МОН)
Коментарі (0)