Войти
Закрыть

Англія XVI-XVII ст. (відповіді)

ГДЗ 8 Клас , ГДЗ Всесвітня історія 8 клас Сорочинська 2021

 
§ 11. Англія XVI-XVII ст.
Запитання та завдання
І.
1. Поясніть, як ви розумієте поняття «королівська Реформація».
Королівська реформація – рух за зміни в католицькій церкві, який проводився за активної підтримки короля.
2. Яке значення для історії Англії має «Білль про права» 1689 р.?
Цей документ визначав права та обов’язки парламенту, короля і його підданих. У ньому підкреслювалося, що англійський народ має право усунути короля і на його місце посадити іншого, а також змінити порядок престолонаслідування.
3. Дайте коротку характеристику правлінню Єлизавети І.
Єлизавета Тюдор правила Англією в 1558-1603 рр. Королева підтримувала англіканську церкву; проводила політику протекціонізму; за її правління було створено Лондонську біржу, Ост-Індську кампанію. У зовнішній політиці – протистояла Іспанії (1588 г. – знищення іспанської Непереможної армади), захоплення нових колоній (1584 – заснування першої англійської колонії Вірджинія сером Уолтером Райлі).
4. Що таке «криваве законодавство»?
Криваве законодавство – комплекс законів спрямованих проти жебракування. Збирати милостиню дозволялося тільки немічним і старим; тих, хто міг працювати, били батогом і зобов'язували повертатися додому. Якщо затримували вдруге – знову били та відрізали половину вуха. Кого затримували втретє – страчували як злочинця.
5. Як називався режим правління Олівера Кромвеля?
Протекторат Кромвеля.
6. Які події отримали назву «Славна революція»?
1688-1689 рр. – палацовий переворот в Англії. Славетна революція завершила тривалу боротьбу парламенту й короля. В Англії встановилась парламентська монархія.
ІІ.
1. Охарактеризуйте політику ранньомодерних англійських правителів щодо бідних.
Аграрний переворот і розвиток ринкових відносин у сільському господарстві зумовили значні зміни в англійському суспільстві. Міста заполонили жебраки, величезні маси людей шукали роботи і, не знаходячи її, крали або старцювали. Король Генріх VIII почав видавати закони, спрямовані проти старцювання. Збирати милостиню дозволялося тільки немічним і старим; тих, хто міг працювати, били батогом і зобов'язували повертатися додому. Якщо затримували вдруге – знову били та відрізали половину вуха. Кого затримували втретє – страчували як злочинця. Король Едуард VI «покращив» ці закони. Той, хто не працював, віддавався в рабство тому, хто на нього доніс. Хазяїн мав право примушувати його до будь-якої роботи, продавати, дарувати тощо. Якщо раб тікав, то за першу втечу йому випалювали на лобі або щоці тавро й віддавали в довічне рабство. За другу втечу ставили друге тавро, за третю – страчували як державного злочинця.
2. За яких умов Англію проголосили республікою? Коли це відбулося?
В 1648–1649 рр. в Англії тривала друга громадянська війна, яку розпочав король Чарльз І. Прихильники короля зазнали поразки. О. Кромвель із відданими йому військами вступив у Лондон та усунув із парламенту прихильників монархії. Також було створено суд, за рішенням якого в 1649 р. короля Чарльза І стратили. У парламенті було скасовано палату лордів. Англію було проголошено республікою. Законодавчу владу передали «Довгому парламенту», виконавчу – Державній раді.
3. Складіть кросворд на 10-12 запитань за темою «Англія XVI-XVII ст.».
1. Кого англійці називали "улюбленицею народу"? (Єлизавету)2. Яке місто в 16 ст. перетворилося на один із великих портів світу, центр торгівлі та фінансових операцій? (Лондон)3. Прізвище другої дружини Генріха VIII. (Болейн)4. Внаслідок чого в Англії з’явилися нові суспільні верстви – нові дворяни та сільські наймити? (Обгороджування)5. Як називали англійських протестантів? (Пуритани)6. Правляча династія Англії 16 ст. (Тюдори)7. Назвіть ім'я автора Кривавого законодавства. (Генріх)8. Як перекладається слово Супрематія? (Верховенство)9. Принцесою якої країни була перша дружина Генріха VIII? (Іспанія)10. Станово-представницький орган Англії. (Парламент)
4. З якою метою парламент видав «Білль про права»?
«Білль про права» – конституційний акт, що визначив розвиток Англії як парламентської монархії. Згідно зі статутом, король позбавлявся права відміняти закони парламенту про покарання, а також без його санкції припиняти дію інших законів. Таким чином король позбавлявся недоторканності в законодавчій сфері. Різко обмежувалася і можливість втручання короля у сферу судочинства. Королівська влада позбавилася і фінансової незалежності. Позиції парламенту завдяки «Біллю про права» посилилися. Король зобов'язувався регулярно скликати парламент (як мінімум один раз на три роки); членам парламенту гарантувалася свобода слова. «Білль про права» не встановлював прямого парламентського правління; король як і раніше мав право вибирати і знімати з посад міністрів, суддів, а також скликати і розпускати парламент.
6. Складіть хронологічну таблицю подій історії Англії XVI-XVII ст. Впишіть до неї такі події та явища: «королівська Реформація», «Білль про права», «громадянська війна», «Славетна революція» та інші, на ваш вибір.
Хронологічна таблиця подій історії Англії XVI-XVII ст.
 

скачать dle 11.0фильмы бесплатно
 
Даний матеріал відноситься до підручника "ГДЗ Всесвітня історія 8 клас Сорочинська 2021", створено завдяки МІНІСТЕРСТУ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ (МОН)

Коментарі (0)

Додавання коментаря

  • оновити, якщо не видно коду

Навігація