Правителі доби освіченого абсолютизму: Марія-Терезія, Йосиф ІІ, Фрідріх ІІ, Єлизавета І, Катерина ІІ (відповіді)
- 16-01-2023, 13:50
- 489
ГДЗ 8 Клас , ГДЗ Всесвітня історія 8 клас Сорочинська 2021
§ 19. Правителі доби освіченого абсолютизму: Марія-Терезія, Йосиф ІІ, Фрідріх ІІ, Єлизавета І, Катерина ІІ
Запитання та завданняІ.
1. На які землі поширювалася влада австрійських Габсбургів?
Священна Римська імперія складалася з близько 300 самостійних князівств, 51 вільного міста і майже 1,5 тис. самостійних рицарських володінь. Найбільшими державами, які входили до складу імперії, були Австрія, Бранденбург-Пруссія, Саксонія та Баварія.
2. Для чого «освічені монархи» скасовували внутрішні кордони та мита?
Для покращення економічної ситуації.
3. Якими були наслідки правління Катерини ІІ для українських земель?
На Лівобережну Україну та Слобожанщину поширилося кріпосне право. Було ліквідовано гетьманство на Лівобережній Україні та козацький устрій на Слобідській Україні. 3 серпня 1775 р. царським маніфестом було оголошено про ліквідацію Запорозької Січі.
4. Чому Марія-Терезія та Йосиф ІІ намагалися уніфікувати різні сторони життя своїх володінь?
Зміни були спрямовані на об’єднання її володінь та підпорядкування їх центральній владі.
5. Визначте головні характерні риси правління Єлизавети Петрівни (Єлизавети І).
За роки правління Єлизавети Петрівни було: відновлено систему правління, скорочено при дворі кількість іноземців-службовців, скасовані митні кордони, зміцнення позицій дворянства.
6. Укажіть, де і в якій послідовності правили такі монархи: Фрідріх ІІ, Єлизавета Петрівна, курфюрст Фрідріх-Вільгельм, Марія-Терезія, король Фрідріх-Вільгельм І, Йосиф ІІ.
Марія-Терезія та Йосиф II (Австрія), Єлизавета Петрівна (Росія), курфюрст Фрідріх Вільгельма, Фрідріх Вільгельм I, Фрідріх II (Пруссія).
ІІ.
1. Чому, на вашу думку, освічені монархи відкривали професійні навчальні заклади та намагалися організувати систему державної початкової освіти?
Бо вони хотіли підвищити рівень освіти серед народів своєї держави, що в свою чергу забезпечило б країні кваліфікованих спеціалістів, які були їй необхідні.
2. Поміркуйте, чому монархи XVIII ст. намагалися вилучити з-під церковного впливу освіту та проголошували віротерпимість.
Для того, щоб зменшити вплив церкви на суспільство.
3. З якою метою Фрідріх ІІ проводив реформи?
Фрідріх ІІ проводив реформи для того, щоб укріпити прусську армію, промисловість та освіту країни.
5. Як ідеї Просвітництва проявилися у заходах Марії-Терезії, Йосифа ІІ, Єлизавети І, Катерини ІІ, Фрідріха ІІ?
Найбільш яскраво риси освіченого абсолютизму проявилися в правлінні Марії-Терезії та Йосифа II (Австрія), Фрідріха II (Пруссія) та Катерини II (Росія). Всі правителі розуміли, що чинний устрій держави, влада, система відносин у суспільстві мали бути переглянуті та в разі потреби змінені згідно з новими умовами. Освічений абсолютизм знаходив прояв у проведенні адміністративних реформ, обмеженні впливу церкви, запровадженні системи державної освіти, упорядкуванні системи податків, змінах становища деяких верств суспільства тощо.
Даний матеріал відноситься до підручника "ГДЗ Всесвітня історія 8 клас Сорочинська 2021", створено завдяки МІНІСТЕРСТУ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ (МОН)
Коментарі (0)