Іран та Індія (відповіді)
- 16-01-2023, 13:51
- 458
ГДЗ 8 Клас , ГДЗ Всесвітня історія 8 клас Сорочинська 2021
§ 22. Іран та Індія
Запитання та завданняІ.
1. Як називалася династія, котра правила Іраном в ранньомодерну добу?
Сефевіди.
2. Які перетворення здійснив шах Аббас І?
Був сформований розгалужений апарат управління, створено регулярну армію, яка була озброєна рушницями й гарматами, здійснено фінансову реформу. Шах сприяв розвитку ремесла й торгівлі (торгівля шовком стала державною монополією).
3. З якою країною ворогував Іран на заході?
Османська імперія.
4. Чим уславився шах Надер?
Приєднав більшу частину Закавказзя, а середньоазійські хани визнали васальну залежність від нього. За його правління в Персії панувала віротерпимість.
5. За правління якого шаха було збудовано Тадж-Махал?
Шах Джахан Мугал.
ІІ.
1. Яка ворожнеча ослаблювала Іран зсередини?
Ворожнеча між релігійними угрупованнями сунітів та шиїтів.
2. За яких умов виникла імперія Великих Моголів? Хто був її засновником?
Засновник – Бабур. На початку XVI ст. Делійський султанат, створений у ХIII ст., розпався на безліч ворогуючих між собою князівств. Прагнення верховного правителя – делійського султана – приборкати непокірних князів (раджів) супроводжувалися жорстокими війнами. Маючи сильне військо, оснащене артилерією, Бабур у битві біля Паніпата в 1526 р. розгромив війська делійського султана. Було засновано державу Великих Моголів.
3. Яку роль відіграли європейці в історії ранньомодерних Ірану та Індії?
На початку XVI ст. в Індію та Іран прибули європейці. Разом із португальськими гарнізонами й купцями почали з’явилися ченці-місіонери, які намагалися поширити християнство. Із XVII ст. європейська експансія посилилася. Англійці та голландці заснували в 1600 і 1602 рр. Ост-Індські торговельні компанії та поступово почали витісняти португальських купців. Ці країни використовувалися європейцями як джерело прибутків.
4. Чи можна вважати релігійне рівноправ’я запорукою стабільності Індії? Свою думку обґрунтуйте.
Більшість населення Індії сповідували індуїзм. Також в Індії набув поширення буддизм, який тут і виник. З VIII ст. на півночі Індії поширився іслам. У 1593 р. Акбар проголосив рівноправ’я всіх релігій на території своєї держави. Це вберегло країну від релігійних суперечок.
5. Чи мали ранньомодерні Індія та Іран спільні риси розвитку? Які?
Спільні риси – економічне зростання; покровительство митцям і розвиток культури; сутички з європейцями; потрапили в залежність від європейських держав.
6. Порівняйте історичні портрети Нур Джахан та Роксолани. За потреби скористайтеся додатковими джерелами.
Обидві були найвпливовішими жінками свого часу і долучалися до управління своїми державами.
Даний матеріал відноситься до підручника "ГДЗ Всесвітня історія 8 клас Сорочинська 2021", створено завдяки МІНІСТЕРСТУ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ (МОН)
Коментарі (0)