Хороший папуга
- 16-12-2021, 17:25
- 447
7 Клас , Тварини лікують 7 клас Драгулян
Хороший папуга
У птахів дуже розвинений слух і голос. Голос птахів — майже таке ж унікальне явище, як їх уміння літати. Різноманітні звуки утворюються завдяки нижній гортані і голосотвірним структурам у ній. Це суттєво відрізняє голос птахів від голосу ссавців, джерелом якого в останніх є верхня гортань. Багато птахів здатні імітувати голоси інших птахів або інші звуки. Солов’я справедливо вважають королем співочих птахів. У кожної тварини є своя неповторна пісня, але якщо прислухатися, то в пісні солов’я можна розрізнити звуки інших птахів, які живуть поряд із ним. І навіть квакання жаб! А ось деякі папуги здатні видавати звуки, що вимовляє людина. Спробуймо навчити їх реагувати на звуковий подразник, сформувавши умовний рефлекс.
Хвилясті папужки
Для проведення експерименту тобі знадобиться хвилястий папуга, або папуга жако, або ара, або інший вид папуг, які зарекомендували себе умілими говорунами. Дай птахові трохи корму і водночас промов його прізвисько або інше словосполучення, наприклад: «Тварини лікують». Ім’я птаха або словосполучення повтори кілька разів разом із кожною наступною порцією корму. Експеримент проводь щодня під час годування. Зауваж, через скільки днів птах почне реагувати на умовний подразник (прізвисько або словосполучення) та в чому буде проявлятися його реакція. Зніми відео на початку досліду й після формування рефлексу.
Птахи добре реагують на різні звуки. Пінгвіни, наприклад, відомі тим, що можуть розпізнати голос свого пташеняти з-посеред голосів мільйонів інших! Як і в усіх хребетних, у птахів виникають умовні рефлекси. Однак відбувається це набагато легше й швидше, ніж у простіших тварин. Реакція птахів на прізвисько чи словосполучення, що підкріплюється годуванням, найчастіше проявляється тим, що птахи, почувши кодову фразу, відразу ж переміщуються до місця годування.
- 1. Навіщо птахам добре розрізняти звуки? Які переваги їм це надає?
- 2. Чи можна папуг навчити розуміти людську мову? Що може цьому перешкодити?
Коментарі (0)