Тварини лікують 7 клас Драгулян
- 16-12-2021, 15:02
- 583
Жалкі
Пласкі хробаки
Кільчасті хробаки
М’якуни
Беззубки — невгамовні копачі й фільтратори
Ракоподібні
Суходільні раки, або як живуть мокриці
Павукоподібні
Колопряди — ті, що плетуть тенета колами
Комахи
Камо грядеши, або чому нічні метелики летять на світло
Риби
Xочеш швидко плавати — будь як риба
Амфібії
Лапи амфібіям потрібні, щоб плавати, стрибати й повзати
Життя амфібій від яйця до яйця
Рептилії
Птахи
Ссавці
Сонце посміхається тим, хто умивається
Завантажити підручник з Тварини лікують 7 клас Драгулян
.
Передмова
Наша планета сповнена життя. Воно вирує всюди — від найвищих гір до найглибших океанічних западин. На Землі нема такого місця, де б не було живих істот. Учені вказують на майже два мільйони відомих видів. Тільки одних тварин науці відомо понад півтора мільйона: від мікроскопічних хробаків, що копирсаються в ґрунті, до велетенських китів, які розтинають простори океану!
Людина, самоусвідомивши себе, виокремилась зі світу тварин, але не розірвала свого зв’язку з ним. Ще з кам’яного віку тварини залишаються поруч: одні з них одомашнилися, а інші були піднесені до рангу божеств. Люди спостерігали за тваринами, підмічаючи їхні дивовижні властивості, яких не мали самі. Поважне ширяння орла, холодна стриманість змії, прудкість кішки, ефемерна краса метелика, величність лева... Віра в те, що ці сили можна отримати від тварин, так глибоко укорінилась в людській уяві, що тварини-тотеми були невід’ємними атрибутами культури давніх племен. Шамани й знахарі своїми магічними ритуалами лише утверджували думку про те, що тварини є оберегами, поводирями крізь життєві негаразди, рятівниками й друзями людини.
То чи дійсно бджолина отрута є ліками? Чи справді коти — чудові психотерапевти? Чи можуть коні вилікувати церебральний параліч, краби — жовтяницю, а медузи — астму? У цій книзі ми спробуємо надати відповіді на ці та інші запитання, що ґрунтуються на наукових дослідженнях та доказовій медицині. Спробуємо познайомити тебе з різними тваринами, пояснити їхню поведінку. Ти зрозумієш, чому вчені вивчають тварин та що знання про цих істот і любов до них дає нам, людям.
Численні дослідження, представлені в посібнику, навчать тебе не тільки вивчати природу, як це роблять дорослі учені, але й задумуватися над тим, що ти бачиш довкола, планувати експерименти та робити обґрунтовані висновки із власних спостережень. Окремі експерименти можуть видатися тобі складними в реалізації. У таких випадках не бійся просити допомоги в дорослих — вчителів чи родичів. Ба більше, ці людини є прекрасними порадниками не лише під час організації досліджень, але й на етапі аналізу результатів та формулювання висновків.
У книзі ти зустрінеш численні питання: як у тексті, так і кінці окремих розділів. Звісно, найкраще було б пошукати відповіді на усі з них. Але якщо ти думатимеш лише над окремими з них, ти вже матимеш зиск — отримані тобою біологічні знання міцніше закарбовуватимуться у свідомості, а навички наукового мислення — розвиватимуться та удосконалюватимуться, стаючи частиною твого світогляду.
Схоже тепер усе готове, тож до справи — гайда досліджувати тварин, які лікують!
Основні правила безпеки під час спостережень та експериментів
Що б не сталося — не панікуйте! Не бігайте, не плачте, не кричіть. Якщо щось іде не так, вам страшно чи ви відчуваєте небезпеку, гучно покличте дорослих на допомогу.
- 1. Перед початком роботи сховайте зайві предмети зі столу, щоб вони вам не заважали.
- 2. Під час роботи із землею, ґрунтом чи іншими сипкими речовинами застеляйте газетою чи плівкою робоче місце, щоб згодом було легко прибрати розкидані грудочки.
- 3. Поводьтесь надзвичайно обережно з різальними інструментами (ножем, лезом, ножицями), щоб не поранитись. Кладіть їх на віддалі від робочого місця, щоб випадково не зачепити.
- 4. Нагрівання здійснюйте лише з дозволу дорослих. Ніколи не залишайте увімкнені нагрівальні прилади без нагляду!
- 5. Обережно поводьтеся з електричними приладами. Пам’ятайте про небезпеку ураження електричним струмом!
- 6. Не торкайтесь брудними руками очей, носа й рота.
- 7. Не вживайте їжу безпосередньо під час проведення досліджень.
- 8. Не пробуйте на смак речовини, організми та їх частини, що використовуються під час досліджень, якщо це не потрібно для роботи.
- 9. Уникайте контакту між використовуваними хімічними речовинами й шкірою. Якщо сполуки чи розчини потрапили вам на шкіру, негайно промийте її великою кількістю протічної води.
- 10. Якщо у вас чутлива шкіра чи ви схильні до алергії, то краще працюйте в гумових рукавичках та захисній масці на обличчі.
- 11. Якщо скляний посуд розбився, то не збирайте уламки незахищеними руками. Найкраще зметіть їх віником чи щіткою в совок.
- 12. Помийте руки милом після завершення роботи.
- 13. Після завершення дослідження обов’язково приберіть робоче місце.
- 14. Під час досліджень на природі одягайте закрите взуття, щоб не поранитися.
- 15. Після повернення з дослідження, проведеного на природі, перевірте поверхню свого тіла на наявність кліщів.
Не нехтуйте порадами дорослих, дослухайтесь до учителів і дорослих родичів та звертайтесь до них за допомогою за необхідності. Повідомляйте родичів про потрібні для дослідження мандрівки в дику природу, їх цілі та маршрути й залучайте дорослих до них.
Коментарі (0)