Войти
Закрыть

Туризм у світі

9 Клас , Географія 9 клас Пестушко, Уварова, Довгань

 

Зверніть увагу!!!
 
Ви переглядаєте матеріал до підручника "Географія 9 клас Пестушко, Уварова, Довгань", якщо раптом вам потрібні ВІДПОВІДІ до цієї теми:
 
 

§ 43. ТУРИЗМ У СВІТІ

ПЕРШ НІЖ ЧИТАТИ, ПРИГАДАЙТЕ!

• Що таке міжнародний туризм?

• Що називають внутрішнім туризмом?

• Глобальні особливості туризму. Туризм давно став масовим явищем. Щорічно у світі здійснюється 6-7 млрд туристичних поїздок. Однак на міжнародний туризм припадає менша частка - 1 млрд 186 млн прибуттів у 2015 р. При цьому є очевидні лідери щодо прибуттів міжнародних туристів, як-от: Франція, США та ін. (табл. 1).

Основними причинами, які спонукають людей рушати в подорож, є розваги і відпочинок. Крім того, туристи подорожують, щоб відвідати друзів і родичів, а також з релігійних мотивів і з метою лікування.

Більша частка світових туристичних потоків - 5-6 млрд поїздок щорічно здійснюється туристами в межах території власних країн. Так, у Франції мешканці країни останнім часом щороку здійснюють близько 200 млн внутрішніх подорожей при населенні 66 млн осіб. Натомість у США, населення яких майже в 5 разів більше, - 2 млрд 200 млн подорожей.

Таблиця 1

Країни — лідери за туристичними прибуттями й доходами від туризму

Завдяки туризму у 2015 р. у світі було створено близько 284 млн робочих місць. Це означає, що кожне 11-е робоче місце з’явилося завдяки саме туризму. У Франції туризм створив близько 3 млн робочих місць, а у США - понад 14,5 мли. В Україні туризм забезпечив 843 тис. робочих місць.

На сьогодні річні загальні доходи від туризму у світі становлять близько 5 трлн дол. З них завдяки міжнародному туризму надходить близько 1,3 трлн дол. Але ще більші доходи забезпечує внутрішній туризм - 3,4 трлн дол. у 2015 р.

Світовим лідером за надходженнями від туризму є США, які заробили в минулому 2015 р. 996 млрд дол. (у т. ч. 204 млрд від міжнародного туризму). В Європі лідером є Німеччина - 354,5 млрд дол. (у т. ч. 37 млрд дол. від міжнародного туризму). Україна у 2015 р. спромоглася заробити на туризмі менше ніж 6,5 млрд дол. - 1,5 млрд дол. від міжнародного туризму і менше ніж 3 млрд дол. від внутрішнього туризму.

• Туристичні регіони світу. Світ неоднорідний щодо розвитку туризму (мал. 109). Розрізняють п’ять туристичних регіонів, які відрізняються рівнем розвитку туризму: Європа, Азійсько-Тихоокеанський регіон, Америка, Африка, Близький Схід. Кожен із цих регіонів представлений групою країн. Найбільшу кількість країн об’єднує Європейський регіон, який налічує 55 країн. Друге місце посідає Америка - 52 країни, третє - Африка, що включає 50 країн, четверте місце належить АТР - 47 країн. Найменшим за кількістю країн (14) і за площею регіоном є Близькосхідний регіон.

Туристи відвідують кожен із цих регіонів, але кількість подорожуючих помітно відрізняється. І це не пов’язано з кількістю країн у регіоні. На популярність регіону впливають різні чинники, зокрема й різноманітність та багатство туристичних ресурсів. Особливо приваблюють туристів, як зазначалось, унікальні об’єкти, передусім такі, що занесені до переліку Світової спадщини ЮНЕСКО.

Мал. 109. Головні напрямки світового туризму

Загалом налічують 982 об’єкти, які включені до Світової спадщини ЮНЕСКО. З них 80 % (465 об’єктів) містяться саме в Європі. Особливо вирізняється Європа численними унікальними культурними (антропогенними) об’єктами, за кількістю яких їй немає рівних серед туристичних регіонів - 407 культурних об’єктів (53 %).

Найпопулярнішою в міжнародних туристів є Європа. На європейський регіон припадає більше як половина світового обсягу іноземних туристів. Він з великим відривом випереджає Азійсько-Тихоокеанський регіон, якому належить друге місце. Третє місце посідає Америка. Останні місця серед регіонів посідають Африка та Близький Схід.

Однак слід зазначити, що Європа, як і Америка, поступово втрачає популярність, оскільки дедалі більшу увагу серед туристів привертають країни інших регіонів, передусім Азійсько-Тихоокеанського регіону.

Подібна ситуація й з доходами від міжнародного туризму (табл. 2). Більша їх частка припадає на Європу і Азійсько-Тихоокеанський регіон. Третє місце посідає Америка, якій помітно поступаються Близький Схід і Африка.

Таблиця 2

Туристичні прибуття і доходи від міжнародного туризму

ГОЛОВНЕ

• Сучасний туризм - це масове явище.

• Більшість подорожей туристи здійснюють у межах території власних країн.

• Основними причинами туристичних подорожей є розваги, відпочинок і святкування.

• Розрізняють п’ять різних за рівнем розвитку туризму регіонів: Європа, Азійсько-Тихоокеанський регіон, Америка, Африка, Близький Схід.

ПЕРЕВІРИМО СВОЇ ЗНАННЯ І ВМІННЯ

1. З якою метою подорожують?

2. Назвіть найпопулярніші країни світу.

3. Які туристичні регіони отримують найбільше й найменше від міжнародного туризму?

4. Поясніть перспективи розвитку туризму в Європі.

5. Визначте, у скільки разів кількість внутрішніх мандрівок перевищує кількість міжнародних подорожей.

скачать dle 11.0фильмы бесплатно
 
Даний матеріал відноситься до підручника "Географія 9 клас Пестушко, Уварова, Довгань", створено завдяки МІНІСТЕРСТУ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ (МОН)

Зверніть увагу!!!
 
Ви переглядаєте матеріал до підручника "Географія 9 клас Пестушко, Уварова, Довгань", якщо раптом вам потрібні ВІДПОВІДІ до цієї теми:
 
 

Коментарі (0)

Додавання коментаря

  • оновити, якщо не видно коду