Зони лісів помірного поясу. Лісостепи та степи (відповіді)
- 11-02-2023, 12:17
- 381
ГДЗ 7 Клас , ГДЗ Географія 7 клас Гільберг, Паламарчук 2015
§ 49. Зони лісів помірного поясу. Лісостепи та степи
Пригадайте:
1. Які природні зони розміщені в межах помірного кліматичного поясу?
У смузі лісів помірного поясу виокремлюють зони тайги, мішаних і широколистих лісів.
2. Які особливості природи цієї частини суходолу?
Тайга — найбільша за площею природна зона Євразії. Вона тягнеться із заходу на схід на декілька тисяч кілометрів. Серед скель і озер тут поширені соснові та ялинові ліси, а на їх північній окраїні й у горах — зарості берези.
Запитання та завдання
1. Скажіть, чим відрізняються зони хвойних, мішаних і широколистих лісів Євразії.
Тайга Багато тут торф’яних і осокових боліт. У європейській тайзі переважають сосна і ялина. До них домішуються дрібнолисті породи — береза, осика, горобина. Південніше 60° пн. ш. у лісах з’являються широколистяні породи — клен, ясен, дуб.
Мішані ліси Основна частина мішаних лісів у Європі знаходиться на Східноєвропейській рівнині і поступово зникає в західному напрямку. У цих лісах поряд із хвойними і дрібнолистими породами ростуть широколистяні.
2. Порівняйте зони лісів помірного клімату в Євразії та Північній Америці (їх розташування, ґрунти, склад рослинності й тваринного світу).
Ґрунти Євраїі - Чорні та сірі тропічні, Бурі напівпустельно-степові та пустельні,
Алювіальні річкових долин, Гірські ґрунти, аналогічні ґрунтам рівнин, показано відповідним номером і кольором Гірсько-лучні та гірські лучно-степові, Високогірні та гірські пустельні та степові, Вулканічні, Мерзлотно-тайгові, Підзолисті, Дерново-підзолисті та сірі лісові, Бурі лісові, Чорноземи та чорноземоподібн степів і лісостепів, Каштанові сухих степів, Жовтоземи і червоноземи вологих лісів,
Червоно-жовті фералітні вологих вічнозелених лісів, Червоні та коричнево-червоні.
Ґрунти Північної Америки - Чорні та сірі тропічні, Бурі, напівпустельно-степові та пустельні, Алювіальні річкових долин, Високогірні та гірські, пустельні та степові,Вулканічні, Мерзлотно-тайгові, Підзолисті.
Карта ґрунтів Планети.
3. Поясніть, як до кліматичних умов пристосувалися рослини та тварини.
В азіатській тайзі ростуть ялиця, сибірська сосна чи кедр, а також модрина — єдине хвойне дерево, що скидає свою хвою на зиму. Тваринний світ хвойних лісів дуже багатий. Тут живуть лось, білка, заєць-біляк, лісовий лемінг; з хижаків широко поширені вовк, лисиця, рись, лісова куниця, тхір, ласка, бурий ведмідь. У водоймах водиться видра. Серед птахів найбільш численні клести, дятли, біла куріпка, глухарі, тетерева, рябчики, сови
У мішаних лісах уже є рясний трав’яний покрив на дерново-підзолистих ґрунтах, менше поширені болота. В Азії також є зона мішаних лісів, але вона з’являється тільки в притихоокеанському секторі помірного поясу, де ліси ростуть в умовах мусонного клімату, а їхній склад різноманітніший.
4. Які природні зони помірного поясу найбільше освоєні людиною? Чому?
Лісостепи густо заселені. Лісостепи майже повністю розорані. Тут ділянки різнотравних степів чергуються з поодинокими гаями та перелісками. Тут найкращі природні умови.
Працюємо з картою та атласом
Розгляньте розміщення на материку природної зони лісостепу й степу на карті природних зон Євразії. Поясніть, чому зона сформована на окраїнах материка.
Через рельєф материка.
Сторінка дослідника
Подумай, чому в континентальних районах помірного поясу не ростуть широколисті ліси. Обґрунтуйте відповідь.
На північному кордоні обмежуючим фактором, є тривалий холодний період і нестача тепла влітку, на південних — нестача кількості опадів.
Коментарі (0)