Джерела географічної інформації. Карти материків та океанів, їх класифікація (відповіді)
- 11-02-2023, 14:30
- 397
ГДЗ 7 Клас , ГДЗ Географія 7 клас Довгань, Стадник 2015
§ 2. Форма і рухи Землі
Пригадайте
Яку назву має форма Землі?
Світ.
Чому на Землі відбувається зміна дня і ночі, пір року?
Оскільки Земля обертається навколо своєї осі.
Запитання та завдання для самоперевірки
1. Укажіть географічні наслідки:
а) розмірів і форми Землі;
Наслідок зумовлює силу земного тяжіння, яка утримує па поверхні воду та атмосферу навколо Землі.
б) обертання Землі навколо своєї осі;
Зміна дня і ночі.
в) обертання Землі навколо Сонця.
Зміна пір року.
2. У який день у вашій місцевості полуденна висота Сонця над горизонтом буде найбільшою?
У день літнього сонцестояння (22 червня).
3. Чому на екваторі вечірні сутінки коротші, ніж у Європі?
Унаслідок орбітального руху та нахилу земної осі до площини орбіти па Землі утворилися п’ять поясів освітлення, обмежених тропіками та полярними колами. Вони відрізняються висотою полуденного Сонця над горизонтом, тривалістю дня та тепловими умовами.
4. Що таке місцевий, поясний, всесвітній час?
Час у межах кожного поясу називають поясним. Відлік поясів починається від нульового меридіана. Цс пояс, посередині якого проходить Гринвіцький (нульовий) меридіан. Час па цьому меридіані називають всесвітнім.
5. Чому місцевим часом користуватися незручно?
Оскільки різниця в місцевому часі двох меридіанів залежить від різниці їхньої географічної довготи.
Обертаючись навколо своєї осі, Земля послідовно повертається до Сонця різними частинами свосї поверхні, тому зрозуміло, що день пастас в різних місцях земної кулі не одночасно. Час меридіана певного місця Землі називається місцевим, або сонячним, часом.
6. У якому годинному поясі розташована територія України?
Територія України розташована у другому часовому поясі.
7. Чому межі годинних поясів на суходолі помітно відхиляються від напрямів по меридіанах?
Час сусідніх поясів відрізняється на 1 годину. Відлік поясів ведеться па схід. Посередині 12-го поясу приблизно вздовж 180°-го меридіана проходить лінія зміни дат. Від цієї лінії зі сходу па захід починає свій відлік нова доба.
8. Яка географічна закономірність покладена в основу розрахунку часу в певній точці земної кулі?
Обертаючись навколо своєї осі, Земля послідовно повертається до Сонця різними частинами свосї поверхні, тому зрозуміло, що день пастас в різних місцях земної кулі не одночасно.
Практичні завдання
1. Обчисліть різницю в поясному часі між Києвом та Лондоном.Знайдіть на карті годинних поясів вказані міста, визначте номери їхніх годинних поясів;
Лондон розташований у нульовому часовому поясі, а Київ розташований у другому.
Обчисліть різницю в часі між зазначеними містами.
Різниця між Києвом і Лондоном складає дві годинни.
2 - 0 = 2 годинни.
2. Обчислить різницю в місцевому часі між Києвом та Токіо.
Установіть значення географічних довгот вказаних міст і знайдіть їх різницю;
Різниця між Києвом і Токіо складає сім годинни.
9 - 2 = 7 годинни.
Обчисліть різницю в часі (відстань в 1° відповідає 4 хвилинам різниці в часі).
Географічні дослідження
1. Дізнайтеся, хто, коли та в який спосіб першим виміряв радіус Землі.
Дослід Ератосфена з вимірювання радіусу Землі - Дослід проведений грецьким вченим Ератосфеном, який мав на меті визначити фізичні розміри Землі.
Метод досліду.
Сонячні промені проходять паралельно радіусу, що проходить через точку S та різняться на кут φ з радіусом, що проходить через точку A.
2. Дізнайтеся, як відбувався розвиток системи відліку часу від давніх часів і до наших днів.
Походження поділу, ймовірно, пов'язано з дванадцятковою системою числення, якої дотримувалися древні. Добу ділили на два рівних послідовних інтервали (умовно «день» і «ніч»). Кожен з них ділили на 12 годин. Подальший поділ години відповідає шістдесятковій системі числення. Кожна година ділилася на 60 хвилин. Кожна хвилина — на 60 секунд.
Для вимірювання триваліших інтервалів часу використовуються одиниці вимірювання «рік», «місяць» і «тиждень», що складаються з цілого числа діб. Рік приблизно дорівнює періоду обертання Землі навколо Сонця (приблизно 365 діб), місяць — періоду повної зміни фаз Місяця (так званому синодичному місяцю, тобто 29,53 доби). Тиждень, що складається з 7 днів, не має прямої астрономічної основи (хоча вона спочатку була прив'язана до округленої до цілого числа днів тривалості однієї з чотирьох фаз Місяця), однак широко використовується як одиниця часу.
Десяткову систему вимірювання часу активно використовували тільки в Стародавньому Китаї. День у стародавніх китайців складався зі ста частин під назвою «ке», а місяць — з 10 днів, званих «сюнь». У Європі десяткова система вимірювання часу з'явилась під час Великої французької революції — під впливом «метричної гарячки»; декретом Конвенту від 5 жовтня 1793 року була зроблена спроба перевести вже все людство на десятковий час. Доба від півночі до півночі ділилися на 10 десяткових годин, година на 100 десяткових хвилин, а хвилина на 100 десяткових секунд (таким чином, північ припадала на 0:00:00, полудень — на 5:00:00 тощо)
Але на відміну від республіканського календаря, ця система вимірювання часу не отримала достатнього поширення і була офіційно скасована у 1795 році.
На початку XXI століття через проблему часових поясів, які заважають людям спілкуватися через Інтернет вирішили ввести свою систему вимірювання часу.
Кожен біт дорівнює одній хвилині і 26,4 секунди, а день містить у собі тисячу таких одиниць.
Коментарі (0)