Природні зони Африки (відповіді)
- 14-02-2023, 11:16
- 704
ГДЗ 7 Клас , ГДЗ Географія 7 клас Довгань, Стадник 2015
§ 16. Природні зони Африки
Пригадайте
що таке широтна зональність і вертикальна поясність
Широтна зональність — це закономірна зміна фізико-географічних процесів, компонентів і природних комплексів геосистем від екватора до полюсів.
Висотна поясність — це закономірна зміна природних комплексів у горах, зумовлена насамперед зміною кліматичних умов з висотою.
Запитання та завдання для самоперевірки
1. Які природні зони сформувалися на Африканському континенті?
Природні зони Африки, так само як і кліматичні пояси, розташовані майже симетрично по обидва боки від екватора. У їхньому розміщенні яскраво виражена широтна зональність. В Африці формуються природні зони екваторіального, субекваторіального, тропічного й субтропічного географічних поясів.
2. Чому в Африці переважають зональні природні комплекси?
Географічні пояси – це найбільші зональні комплекси, які виділяються за радіаційним балансом і типом атмосферної циркуляції.
3. Назвіть основні особливості вологих екваторіальних лісів.
Зона вологих екваторіальних лісів займає басейн річки Конго на північ і південь від екватора та узбережжя Гвінейської затоки. Велика кількість тепла та вологи екваторіального клімату створює ідеальні умови для розвитку організмів.
4. Чому савани й рідколісся займають значні площі в Африці?
Савани й рідколісся в Африці досягають 16—18° пн. ш., а на півдні переходять за Південний тропік, займаючи майже 40 % площі материка.
5. Яким чином представники органічного світу пристосувалися до природних умов пустель?
Подекуди зустрічаються багаторічні чагарники з верблюжої колючки та молочаїв, на засолених ділянках є полин, солянка. У напівпустелях ростуть алое, дикий червоний огірок, акації, тверді злаки. У пустелі Наміб можна побачити унікальну рослину — вельвічію.
Лише в оазисах розвивається багата рослинність. Більша частина пустель позбавлена ґрунтового покриву, лише подекуди формуються сірі пустельні малородючі ґрунти. У пустелях і напівпустелях водяться тварини, які вживають мало води або здатні долати великі відстані в її пошуках. Це антилопи, верблюди, плямисті гієни, шакали, лисиці, страуси. Характерна велика кількість ящірок, змій, скорпіонів, тарантулів. У спекотний час багато мешканців пустелі зариваються глибоко в пісок, ховаються в нори, а активне життя ведуть уночі.
Практична робота 3 (продовження)
Позначення на контурній карті назв основних географічних об'єктів Африки.
Позначте на контурній карті географічні об'єкти:
пустелі: Сахара, Наміб.
Практичне завдання
Використовуючи текст параграфа та карти атласу, складіть коротку характеристику природних зон Африки. Відповідь подайте у вигляді таблиці (у зошиті).
Географічні дослідження
1. Уявіть себе членом експедиції, яка вивчає особливості африканських пустель. Про які спільні та відмінні риси пустель Південної та Північної півкуль ви зробите записи у своєму подорожньому щоденнику?
2. Використовуючи знання про природні зони Африки, здійсніть уявну подорож річкою Конго від верхів'я до гирла. Складіть перелік необхідного спорядження, назвіть особливості навколишньої природи, можливі труднощі й небезпеки.
Коментарі (0)