Войти
Закрыть

Природа Антарктиди (відповіді)

ГДЗ 7 Клас , ГДЗ Географія 7 клас Кобернік, Коваленко 2015

 
1. Охарактеризуйте рельєф Антарктиди залежно від тектонічної будови.
Встановлено, що земна кора Антарктиди має материковий характер. Основою континенту є давня Антарктична платформа, кристалічний фундамент якої утворився в далекому геологічному минулому: в архейську та протерозойську ери (декілька мільярдів років тому). Це свідчить про те, що Антарктида — частина давньої Гондвани. Відокремившись від давнього континенту внаслідок розколу, вона поступово дрейфувала на південь. Сучасне положення Антарктида зайняла майже 65 млн. років тому. Вірогідно, саме в цей час у західній частині материка сформувалася молода область складчастості, де знаходиться діючий вулкан Еребус.
2. Визначте характерні особливості клімату материка. Які кліматотвірні чинники їх зумовлюють?
Однак через малий кут падіння сонячних променів материк не прогрівається, до того ж білий колір льоду відбиває майже 90 % тепла. Цим пояснюється низька середньодобова температура повітря, що влітку не підіймається вище –З0 °С, а взимку буває нижчою за -70 °С. Найнижча температура повітря, що спостерігалася в Антарктиді й усьому світі, була зафіксована в 2013 р. на японській полярній станції «Купол Фудзі» (-91,2 °С).
3. Розкажіть, як сформувався льодовий покрив Антарктиди. Поясніть, як він впливає на рельєф і клімат материка.
Із суворими кліматичними умовами Антарктиди пов’язане формування її покривного зледеніння. Лід лежить на поверхні материка міцним шаром від 2 до 4,5 тис. м! Льодовиковий щит Антарктиди нагадує купол, піднятий у центрі й знижений до країв. Лід на материку утворився всього 10-20 млн років тому з нашарувань снігу, який випадає постійно й ніколи не тане. Сніжинки поступово перетворювалися на льодяні зерна, а під вагою пізніших нашарувань утворився щільний лід. Під дією власної ваги лід поступово сповзає в океан, утворюючи шельфові льодовики. Вони є ніби морським продовженням льодового покриву материка. Найбільший із них — льодовик Росса, який за площею майже дорівнює території України. Окремі частини льодовика, досягши моря, відламуються й утворюють величезні айсберги.
4. Чим пояснюється бідність і своєрідність рослинності й тваринного світу Антарктиди?
Рослинність і тваринний світ Антарктиди вирізняються винятковою бідністю й своєрідністю. Тут бідна рослинність зосереджена в оазисах. Улітку кам’яна поверхня оазисів нагрівається сонячним промінням і нагріває навколишнє повітря. Тому трапляються мохи, лишайники, в озерах — водорості. Зрідка можна побачити гриби й навіть квіткові рослини.
5. Відомо, що поклади кам’яного вугілля — це залишки давніх велетенських деревоподібних папоротей.
Через суворі природні умови корисні копалини в Антарктиді розвідані недостатньо. Міжнародною угодою заборонено їх розвідування й розроблення до 2041 р. Проте вже відомо, що на материку є поклади кам’яного вугілля, руд чорних і кольорових металів.
6. Поміркуйте, як родовища вугілля утворилися в Антарктиді. Поміркуйте, чому Південна півкуля Землі значно холодніша за Північну.
Це залишки давніх велетенських деревоподібних папоротей. Оскільки Антарктида значно піднята, а також через те що земля нахилена, через малий кут падіння сонячних променів материк не прогрівається, до того ж білий колір льоду відбиває майже 90 % тепла.
7. Порівняйте природні зони тропічних пустель Африки й антарктичних пустель. Що називають оазисами в пустелях тропічного поясу, а що — в антарктичних пустелях?
Біля узбережжя і в антарктичних оазисах відносна вологість повітря знижується до 20 і навіть 5%. Опади представлені виключно у вигляді снігу: їх кількість досягає в рік від 30-50 мм до 600–700 мм і зростає на деяких шельфових льодовиках до 700–1000 мм. У зв'язку з сильними вітрами дуже часті хуртовини.
скачать dle 11.0фильмы бесплатно
 
Даний матеріал відноситься до підручника "ГДЗ Географія 7 клас Кобернік, Коваленко 2015", створено завдяки МІНІСТЕРСТУ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ (МОН)

Коментарі (0)

Додавання коментаря

  • оновити, якщо не видно коду

Навігація