Тематичний блок 5 (відповіді) Стадник 2015 нове видання
- 31-01-2023, 16:00
- 198
ГДЗ 7 Клас , ГДЗ Географія 7 клас Стадник 2015 (Зошит для практичних робіт, нове видання)
Тематичний блок V
Варіант І
І рівень
1. Б
2. Б
3. Б
4. А
5. В
6. А
ІІ рівень
7. Апеннінський півострів.
8. Берингове, Охотське, Японське, Східнокитайське, Жовте, Південно Китайське, Філіппінське моря.
0 В Азії розташовані такі рівнини: Західносибірська, Середньо- сибірське плоскогір’я, Індо-Ґанґська низовина.
ІІІ рівень
10. Завдяки великій протяжності з півночі на південь Євразія розташована в усіх кліматичних поясах північної півкулі: від арктичного до екваторіального. Тобто Євразія розташована в арктичному, субарктичному, помірному, субтропічному, тропічному, субекваторіальному та екваторіальному поясах. Найбільші площі займає помірний пояс, тому що саме в помірних широтах материк має найбільшу довжину із заходу на схід. Кліматичні особливості материка формуються під впливом багатьох чинників. Це величезні розміри материка, велика довжина його з півдня на північ, а також будова поверхні — наявність високих гірських бар’єрів на півдні та сході й поширення улоговинного рельєфу.
11. Області альпійської складчатості — Кавказ, Памір, Гімалаї.
Сибірська платформа — Середньосибірське плоскогір’я.
ІV рівень
12. У помірному кліматичному поясі Північної Америки, що займає
майже 1/3 материка, розташовано кілька природних зон. На півночі поясу ростуть хвойні ліси (тайга). В області Великих озер лежить зона мішаних лісів. На південь і південний схід від мішаних лісів (Аппалачі) лежить зона широколистих лісів.
У центрі материка — лісостеп і прерії. На захід на Великих рівнинах прерії переходять у степи. Ландшафти напівпустель і пустель формуються на плоскогір’ях, плато і нагір’ях серед Кордильєр.
У межах помірного поясу Євразії від Атлантичного до Тихого океану простягнулися хвойні ліси (тайга). На півдні від зони тайги розташована зона мішаних лісів. Вона поширена не суцільною смугою, а лише в Європі та Східній Азії. Ще південніше розташована зона широколистих лісів. Вона теж не утворює суцільної смуги — розташована переважно в Європі, на сході материка широколисті ліси збереглися лише в гірських районах.
У центральних частинах материка на південь ліси замінюються лісостепом і степом. У центрі Євразії у внутрішніх улоговинах дуже мало опадів, жарке літо і холодна зима. Тут розташовані напівпустелі та пустелі. Від тропічних пустель вони відрізняються більш холодною зимою з морозами.
Спільні риси. На обох материках природні зони помірного поясу майже збігаються. Зона мішаних і широколистих лісів проходить в обох материках не суцільною смугою. В обох материках у помірному поясі існує зона напівпустель та пустель.
Відмінні риси. Зона тайги більша в Євразії. Зона мішаних і широколистих лісів в Євразії лежить на заході, а в Північній Америці — на сході материка. В Євразії не існує прерій. В Євразії зона напівпустель та пустель більша, ніж у Північній Америці, й розташована в центрі пояса, тоді як у Північній Америці.
Варіант І
І рівень
1. Б
2. А
3. В
4. Б
5. А
6. В
ІІ рівень
7. Аравійський півострів.
8. Норвезьке, Баренцове, Біле, Карське, Лаптевых, Східносибірське, Чукотське моря.
9. Назви річок, що відносяться до басейну Атлантичного океану: Дунай, Рейн, Дніпро.
III рівень
10. Мандрівник, який перетинає Євразію вздовж 70 меридіана, пройде такі природні зони: арктичних пустель, тундри, лісотундри, тайги, мішаних лісів, лісостепу, степу, напівпустель та пустель, зону висотної поясності. Така велика кількість природних зон пояснюється протяжністю материка з півночі на південь.
11. Області альпійської складчатості — Кавказ, Памір, Гімалаї. Сибірська платформа' — Середньосибірське плоскогір’я. Індійська платформа — плоскогір’я Декан.
IV рівень
12. Євразія— найбільший материк Землі. Він займає третину суходолу (площа — 53 млн км2). Традиційно Євразію поділяють на дві частини світу — Європу й Азію. Перетинається Північним полярним колом, Північним тропіком, нульовим меридіаном, на півдні доходить до екватора. Із заходу на схід його довжина сягає 16 тис. км. Материк омивають води всіх чотирьох океанів. На заході берегова лінія найбільш розчленована. Євразія межує з Африкою, Беринговою протокою відділена від Північної Америки. Тут розташовані найвища точка Землі — г. Еверест (Джомолунгма) висотою 8 848 м і найглибша западина суходолу — рівень Мертвого моря (-395 м).
Північна Америка розташована в західній півкулі, перетинається Північним полярним колом. Біля берегів материка лежать великі острови й архіпелаги. Площа материка разом із островами — 24 млн км2. На крайній півночі та півдні суходіл сильно розчленований водними басейнами. Береги Північної Америки омивають води трьох океанів: на півночі — Північного Льодовитого; на заході — Тихого, на сході — Атлантичного.
Спільні риси. Протяжність материків із півночі на південь — майже до екватора, обидва материки омиваються Північним Льодовитим, Тихим та Атлантичним океанами. Берегова лінія сильно розчленована, є багато островів, морів, заток, проток.
Відмінні риси. Євразія — найбільший материк Землі. Омивається всіма океанами. Має велику протяжність із заходу на схід. Більше розчленована західна частина материка, тоді як у Північній Америці — північна. Біля Євразії розташовано більше островів та морів, деякі з них — внутрішні. В Євразії розташовані найвища точка та найглибша западина суходолу.
Даний матеріал відноситься до підручника "ГДЗ Географія 7 клас Стадник 2015 (Зошит для практичних робіт, нове видання)", створено завдяки МІНІСТЕРСТУ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ (МОН)
Коментарі (0)