Мінеральні ресурси України. Паливні корисні копалини (відповіді)
- 30-01-2023, 18:56
- 244
ГДЗ 8 Клас , ГДЗ Географія 8 клас Кобернік, Коваленко 2021
§ 19. Мінеральні ресурси України. Паливні корисні копалини
Перевір себе1. Які вам відомі групи корисних копалин за їх використанням? Наведіть приклади ресурсів кожної з груп.
За промисловим використанням виділяють такі групи корисних копалин: металічні (рудні), неметалічні (нерудні), горючі (паливні) й гідромінеральні. За значенням корисні копалини поділяються на загальнодержавного і місцевого значення.
Рудні:
залізні,
алюмінієві,
манґанові,
олов'яні,
срібні,
ртутні,
титанові,
цинкові.
Нерудні:
Мармур,
глина,
вапняк,
крейда,
сіль.
Горючі корисні копалини
До газоподібних відносяться: газ природний, гелій, етан, пропан, бутани та газ (метан) вугільних родовищ.
До рідких: нафта, конденсат газовий та бітум нафтовий.
До твердих: вугілля буре, бітум (у бурому бітумвміщуючому вугіллі), вугілля кам'яне, торф.
2. Поясніть, до яких тектонічних структур і чому приурочені поклади паливних корисних копалин.
До тектонічних западин і прогинів приурочені здебільшого родовища паливних і нерудних корисних копалин (вугілля, нафта, природний газ, солі, сірка, будівельні матеріали), а складчасті споруди та їх передгірні окраїни мають у своїх надрах різноманітні за походженням мінеральні ресурси.
3. Назвіть і покажіть на карті басейни видобутку кам’яного та бурого вугілля в Україні. Поясніть закономірності їх поширення.
В Україні основні його запаси приурочені до палеогенових відкладів. Значна частина бурого вугілля залягає на невеликих глибинах у вугільних пластах (покладах) потужністю 10-60 м, що дозволяє відпрацьовувати їх відкритим способом. В окремих родов. потужність покладів 100—200 м. Загальні світові ресурси оцінюються (до глибини 600 м) у 4,9 трлн тонн (1981).
4. У яких басейнах України ведеться видобуток нафти і природного газу? Поясніть наявність на цих територіях названих ресурсів.
Найперспективнішим за видобутком нафти й газу вважається Донецько-Придніпровський регіон, в якому зосереджено майже 85 % ресурсів вуглеводнів країни. Відкрито газові родовища в Карпатах, розширюються пошуки нафти на Чорноморському шельфі. ... т умовного палива), в Україні досліджено менше 40 % запасів викопних вуглеводнів.
Даний матеріал відноситься до підручника "ГДЗ Географія 8 клас Кобернік, Коваленко 2021", створено завдяки МІНІСТЕРСТУ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ (МОН)
Коментарі (0)