Об’єкти вивчення і методи досліджень фізичної та суспільної географії України (відповіді)
- 30-01-2023, 15:36
- 221
ГДЗ 8 Клас , ГДЗ Географія 8 клас Кобернік, Коваленко 2021
§ 1. Об’єкти вивчення і методи досліджень фізичної та суспільної географії України
Перевір себе1. Що є об’єктами вивчення фізичної географії України?
Об'єктом вивчення фізичної географії України є природа нашої Батьківщини, тобто географічна оболонка у межах території України.
2. Що вивчає суспільна географія України?
Суспільна географія - це наука про загальні та специфічні закони та закономірності територіальної організації суспільства, механізми дії та форми прояву їх у територіальних суспільних системах, що функціонують у просторово-часовому географічному просторі.
3. Які методи досліджень використовують фізична і суспільна географія?
У суспільній географії включає діахронічний та територіальний принципи.
Фізична географія використовує у своїх дослідженнях різноманітні методи: експедиційний, стаціонарний, порівняльно-описовий, експериментальний, математичні, картографічні, геофізичні, геохімічні, ґрунтознавчі та інші.
4. Назвіть основні джерела географічної інформації.
Основними способами збору географічної інформації та фактичного матеріалу є стаціонарні дослідження, експедиції, екскурсії. Джерелами географічної інформації слугують географічні енциклопедії, словники, довідники, музейні експозиції, газети та журнали, радіо та телебачення, мережа Інтернету, карти й атласи.
5. Поміркуйте, яке значення мають знання з фізичної та суспільної географії для суспільства й окремої особистості.
Об'єктами її вивчення є загальні закономірності розвитку та розміщення населення і господарства на земній кулі, а також в окремих регіонах і країнах (див. схему Об'єкти вивчення географії). ... Суспільна географія тісно пов'язана з іншими суспільними науками: економікою, геополітикою, історією, правознавством.
6. За допомогою додаткових джерел інформації схарактеризуйте сучасні методи космічних досліджень. Визначте їхні можливості для розвитку географії.
Могутньою зброєю в дослідженні Всесвіту став для астрономів спектральний аналіз - вивчення інтенсивності випромінювання в окремих спектральних лініях, в окремих ділянках спектра.Спектральний аналіз є методом, за допомогою якого визначається хімічний склад небесних тіл, їхня температура, розміри, будова, відстань до них і швидкість їхнього руху. Спектральний аналіз проводиться з використанням приладів спектрографа й спектроскопа
Більш ефективними виявилися фотографічні й фотоелектричні методи спостережень. Можливості фотографічного методу дійсно казкові: адже при тривалому фотографуванні кількість квантів, поглинених фотоемульсією, зростає. Зокрема, за допомогою 6-метрового телескопа можна одержати зображення зірок до 20m при експозиції всього 10 хвилин. До того ж на одній пластинці фіксуються зображення багатьох тисяч об'єктів, кожний з яких у свій час може стати чимсь цікавим.
Радіовипромінювання від космічних об'єктів приймається спеціальними установками, які називаються радіотелескопами (PT). Сучасні радіотелескопи досліджують космічні радіохвилі в довжинах від одного міліметра до декількох десятків метрів. Основними складовими частинами типового радіотелескопа є антена і дуже чутливий приймач. Антени PT, які приймають міліметрові, сантиметрові, декаметрові та метрові хвилі – це найчастіше параболічні відбивачі, подібні до дзеркал звичайних оптичних рефлекторів. У фокусі параболоїда встановлюється опромінювач – пристрій, який збирає радіовипромінювання, направлене на нього дзеркалом.
Даний матеріал відноситься до підручника "ГДЗ Географія 8 клас Кобернік, Коваленко 2021", створено завдяки МІНІСТЕРСТУ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ (МОН)
Коментарі (0)