Войти
Закрыть

Умови ґрунтоутворення (відповіді)

ГДЗ 8 Клас , ГДЗ Географія 8 клас Кобернік, Коваленко 2021

 
§ 29. Умови ґрунтоутворення
Перевір себе
1. Що таке ґрунти? З чого вони складаються?
Ґрунт — самостійне природно-історичне органо-мінеральне тіло, що виникло у поверхневому шарі літосфери Землі в результаті тривалого впливу біотичних, абіотичних і антропогенних факторів, має специфічні генетико-морфологічні ознаки і властивості, що створюють для росту і розвитку рослин відповідні умови.
2. Назвіть основні чинники ґрунтоутворення.
Ґ = f(K,О,М,P)Ч, де Ґ — ґрунт, К — клімат, О — організми, М — материнська (гірська) порода, Р — рельєф, Ч — час. Поряд з названими п'ятьма природними чинниками та умовами ґрунтоутворення виділяють ще шостий — діяльність людини, яка має як прямий, так і побічний вплив на ґрунтоутворення і ґрунтовий покрив.
3. Розкажіть про будову ґрунтового профілю. Поясніть, як його будова залежить
від кліматичних умов і типу рослинності.
Ґрунтовий профіль — це певне поєднання генетичних горизонтів у межах ґрунтового тіла (ґрунтового індивідууму), специфічне для кожного типу ґрунтоутворення в усіх особливостях його прояву.
Особливості будови ґрунтових профілів, складу і властивостей їх горизонтів служать основою для діагностики ґрунтів. Дослідження ґрунтового профілю також широко використовуються при картографуванні ґрунтів, розробці агротехнічних і меліаоративних заходів і таке інше.
4. Які існують закономірності зміни ґрунтів на рівнинах і в горах? Якими чинниками вони зумовлені?
Найзагальніші закономірності географії ґрунтів: горизонтальна зональність (зміна ґрунтів на рівнинах, головним чином в залежності від кількості і співвідношення тепла і атмосферної вологи); висотна поясність (зміна ґрунтів з висотою в горах);
5. Чим ґрунти відрізняються від гірських порід?
Ґрунти утворюються з гірських порід.
Ґрунт - це пухкий шар землі, на якому ростуть рослини. Основна властивість ґрунтів, що відрізняє їх від гірських порід - родючість.
6. Поясніть, чому в умовах природної рівноваги ґрунти не виснажуються. Чому діяльність людини може призвести до цього?
Тому що підтримується стала кількість мікроелементів у ґрунті.
7. Поміркуйте, чому в полі людина щорічно змушена вносити добрива для підвищення родючості ґрунту, а у лісі чи степу в цьому немає потреби.
Бо у тих зонах люди нічого не вирощують.скачать dle 11.0фильмы бесплатно
 
Даний матеріал відноситься до підручника "ГДЗ Географія 8 клас Кобернік, Коваленко 2021", створено завдяки МІНІСТЕРСТУ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ (МОН)

Коментарі (0)

Додавання коментаря

  • оновити, якщо не видно коду

Навігація