Практична робота №12 Аналіз статево-вікових пірамід України та окремих країн світу (відповіді) Топузов 2021
- 30-01-2023, 14:55
- 818
ГДЗ 8 Клас , Географія 8 клас Топузов, Надтока 2021 (Зошит для практичних робіт)
Практична робота № 12
Аналіз статево-вікових пірамід України та окремих країн світу
Завдання 1. Дайте визначення понять:А) Статево-вікова структура населення: співвідношення кількості осіб різних вікових груп
Б) «Старіння нації»: це зміни співвідношення у віковому складі на користь старших вікових груп.
Завдання 2. Ознайомтеся зі статево-віковою пірамідою України. Визначте, до якого вікового типу структури населення належить Україна.
Статево-вікова піраміда України відноситься до першого типу, якому характерні невисокі показники народжуваності, смертності і природного приросту (в Україні ми взагалі спостерігаємо на даний момент демографічну кризу), активні процеси старіння населення, переважання жінок у статевій структурі.
Завдання 3. Проаналізуйте статево-вікові піраміди (відповідно до свого варіанта):
І Варіант
Бангладеш: вікова піраміда Бангладеш має прогресивний і зростаючий тип. Такий тип є характерним для країн що розвиваються. Високі показники народжуваності і смертності. Менше 15 років = 34%, від 15 до 65 років = 61%, більше 65 років = 5%.
Бразилія: відноситься до країн першого типу відтворення населення. Спостерігаємо невисокі показники смертності й природного приросту 1%. Переважає незначно кількість жінок у статевій структурі населення = 1,5%
США: відноситься до країн першого типу відтворення населення: йому характерні невисокі показники народжуваності, смертності и природного приросту (0,35%), висока середня тривалість життя, старіння населення.
Завдання 4. Зробіть прогноз забезпеченості трудовими ресурсами у найближчі 25 років для України та (Окремих країн світу (відповідно до свого варіанта).
Прогноз забезпечення трудовими ресурсами дуже й дуже невтішний для України. Люди від 40 до 65 років (на даний момент) яких найменша частка у статево-віковій пірамід. Це призведе до того, що нам не буде хватати робочої сили, щоб «прогодувати людей похилого віку (пенсіонерів), дітей, людей інвалідів та інших пільгових категорій людей. В країні настає дефіцит робочої сили.
Висновок:
В країні вже настає дефіцит робочої сили. Українцям доведеться працювати ще більше, щоб підіймати ВВП, сплачувати податки. При цьому скоріш за все, пенсійний вік буде піднятий, а пенсія буде не дуже великою або взагалі людині потрібно буде накопичувати її самостійно. Тому потрібна вже зараз реформа пенсійного фонду заохочення з боку влади до підвищення народжуваності населення.
Даний матеріал відноситься до підручника "Географія 8 клас Топузов, Надтока 2021 (Зошит для практичних робіт)", створено завдяки МІНІСТЕРСТУ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ (МОН)
Коментарі (0)