Українські Карпати: клімат, води суходолу, висотна поясність ландшафтів, природні області, охорона природи (відповіді)
- 30-01-2023, 20:26
- 331
ГДЗ 8 Клас , ГДЗ Географія 8 клас Кобернік, Коваленко 2021
§ 39. Українські Карпати: клімат, води суходолу, вертикальна поясність ландшафтів, природні області, охорона природи
Перевір себе1. Які особливості клімату Українських Карпат? Поясніть, під впливом яких чинників вони сформувалися.
За кліматичним районуванням гори належать до кліматичної підобласті Українських Карпат. Клімат помірно континентальний, теплий, з циклонічними та антициклонічними вторгненнями атлантичного повітря. Температура найтеплішого місяця (липень) у передгір'ях +18…+20 °C, у високогірному ярусі +8…+10 °C, найхолоднішого (січень) — відповідно −3…−6 °C і −8…−9 °C.
Карпати — найвологіша область в Україні: найбільше дощів — навесні і влітку, снігу — взимку. Кількість опадів від 500—800 мм у передгір'ях і до 1600—2000 мм на найвищих хребтах. Навесні сніг доволі довго (інколи до середини червня) лежить на округлих вершинах гір. Найбільша швидкість вітру в Карпатах зафіксована на горі Піп-Іван у ніч з 6 на 7 березня 2002 року (45 м/с.). 17 вересня 2017 року на Селятинській метеостанції під час потужного урагану окремі пориви вітру подекуди досягали 40 м/с.
2. Назвіть і покажіть на карті найбільші річки й озера Карпат. Які існують проблеми з використанням їхніх ресурсів?
Легендарне Морське Око – найбільше озеро Українських Карпат, окраса неприступних Ґорґанів, розташоване у Міжгірському районі Закарпаття. Велична пам'ятка природи, народжена потужним зсувом гори 10 тис. років тому, розташувалася на висоті близько 1 тис.
Одні з найбільших річок Карпат – Дністер і Тиса – є поздовжніми, а це означає, що вони залишаться повноводними завжди, так як підживлюються підземними водами, дощовими опадами і водою, що стікає з гір.
3. Схарактеризуйте вертикальну (висотну) поясність ландшафтів Карпатських гір.
В Українських Карпатах спостерігається вертикальна поясність природних компонентів і ландшафтів. До 400 - 700 м розвинутий передгірний пояс з дубово-грабовими і дубовими лісами. Низькогірний пояс піднімається від 700 до 1 200 м. Там ростуть високостовбурні букові, мішані буково-смерекові, ялиново-смерекові ліси.
4. Чому в межах Українських Карпат виділяють природні області?
У межах Карпат виділяють сім природних областей: Передкарпатську височину, Зовнішні Карпати, Вододільно-Верховинські Карпати, Полонинсько-Чорногорські Карпати, Вулканічний хребет, Рахівсько-Чивчинські гори, Закарпатську низовину.
5. Назвіть і покажіть на карті найбільші природоохоронні об’єкти Українських Карпат.
Ці об'єкти розташовані у Львівській, Івано-Франківській та Закарпатській областях:
Галицький Національний природний парк
Природний заповідник «Горгани»
Карпатський національний природний парк
Карпатський біосферний заповідник
Національний природний парк «Зачарований край»
6. Поясніть, які негативні явища природи трапляються в Карпатах. Запропонуйте шляхи їх запобігання.
Затоплення. Будування дамб
Селеві потоки. Насадження дерев.
Даний матеріал відноситься до підручника "ГДЗ Географія 8 клас Кобернік, Коваленко 2021", створено завдяки МІНІСТЕРСТУ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ (МОН)
Коментарі (0)