Войти
Закрыть

Природно-ресурсний потенціал України та його використання (відповіді)

ГДЗ 8 Клас , ГДЗ Географія 8 клас Кобернік, Коваленко 2021

 
§ 44. Природно-ресурсний потенціал України та його використання
Перевір себе
1. Що таке природокористування та які його основні види?
Природокористування — сфера виробничої та наукової діяльності, вся сукупність засобів, які застосовує суспільство задля комплексного вивчення, освоєння, використання, відновлення, поліпшення й охорони природного середовища та природних ресурсів з метою розвитку продуктивних сил, забезпечення сприятливих умов життєдіяльності людини. Сукупність усіх впливів людства на природу, яка включає заходи з її освоєння, перетворення і охорони. Прикладна екологія вивчає заходи, щодо зменшення руйнівного впливу природокористування.
Основними видами природокористування є:
промислове (в тому числі гірничо-промислове),
сільськогосподарське,
рекреаційне.
2. Що є складниками природно-ресурсного потенціалу?
Природно-ресурсний потенціал є багатокомпонентним. Виділяють такі його складові: мінеральні, земельні, водні, лісові, біологічні, рекреаційні, кліматичні та космічні ресурси.
3. Як розрізняють природні ресурси за характером відновлення?
Дехто з дослідників вичерпні природні ресурси поділяє таким чином: - невідновні (мінеральні, земельні ресурси); - відновні (ресурси рослинного і тваринного світу); - частково невідновні - це ті, швидкість відновлення яких нижча за рівень господарського споживання (орні ґрунти, ліси, регіональні водні ресурси).
4. Назвіть екологічні проблеми, які набули поширення в Україні.
Екологічна проблема — це зміна природного середовища, в результаті антропогенних дій, що веде до порушення структури і функціонування природних систем (ландшафтів), призводить до негативних соціальних, економічних та інших наслідків.
Вісім екологічних проблем України
Неякісна вода
Забруднення повітря
Деградація земельних ресурсів
Знищення лісів
Небезпечні геологічні процеси
Побутові відходи
Об'єкти військової діяльності
Чорнобильська катастрофа
5. Унаслідок чого відбувається забруднення атмосферного повітря?
Забруднення атмосферного повітря — один з основних типів антропогенного забруднення. Полягає у викиді в атмосферу хімічних речовин, твердих частинок і біологічних матеріалів, здатних викликати шкоду для людини та інших живих організмів.
6. Яких змін зазнали внутрішні води і ґрунти в Україні?
Значних змін зазнали внутрішні води. Унаслідок радіоактивного забруднення великих площ для певних територій України виникла загроза довгострокового надходження радіонуклідів у ґрунти, поверхневі і ґрунтові води, тривалого опромінювання місцевого населення.
7. Схарактеризуйте типи екологічних ситуацій. Наведіть їх приклади.
За типом організації систем, для яких проводять оцінку екологічних ситуацій, виділяють екологічні ситуації в природному середовищі, екологічні ситуації в природно-технічному середовищі, екологічні ситуації в технічному середовищі та екологічні ситуації в соціальному середовищі.
8. Спробуйте скласти ланцюжок негативних наслідків аварії на ЧАЕС для території України.
Після аварії утворилася радіоактивна хмара, яка накрила не лише сучасну Україну, Білорусь та Росію, які розташовані поблизу ЧАЕС, але й Східну Фракію, Югославію, Болгарію, Грецію, Румунію, Литовську РСР, Естонську РСР, Латвійську РСР, Фінляндію, Данію, Норвегію, Швецію, Австрію, Угорщину, Чехословаччину, Нідерланди, Бельгію, Польщу, Швейцарію, Німеччину, Італію, Ірландію, Францію (разом з Корсикою), Британію та острів Мен.
Забруднення території після аварії на ЧАЕС залежало від погодних умов. Повідомлення радянських і західних учених вказують на те, що Білорусь отримала близько 60 % радіоактивного забруднення від загальної кількості на СРСР.
Великі ділянки територій стали непридатні для проживання на них.скачать dle 11.0фильмы бесплатно
 
Даний матеріал відноситься до підручника "ГДЗ Географія 8 клас Кобернік, Коваленко 2021", створено завдяки МІНІСТЕРСТУ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ (МОН)

Коментарі (0)

Додавання коментаря

  • оновити, якщо не видно коду

Навігація