Географічне положення України, його види (відповіді)
- 30-01-2023, 21:50
- 298
ГДЗ 8 Клас , ГДЗ Географія 8 клас Гільберг, Паламарчук 2021
§ 9. Географічне положення України, його види
Запитання та завдання1. Охарактеризуйте суходільні кордони України з іншими державами: старі вони чи нові, контактні чи бар’єрні, безпечні чи конфліктні.
Площа території України становить 603,5 тис. км 2, чисельність населення — 41,9 млн осіб (станом на 1 січня 2020 р.).
Крайніми точками України є: на заході — с. Соломонове (Закарпатська обл.), на сході — с. Рання Зоря (Луганська обл.), на півночі — с. Грем’яч (Чернігівська обл.), на півдні — мис Сарич (Автономна Республіка Крим).
Географічний центр України знаходиться на околиці с. Мар’янівки (Черкаська обл.), а геометричний центр — на околиці с. Добровеличківки (Кіровоградська обл.).
2. Наведіть приклади, які доводять, що окремі види географічного положення змінюються з часом. Що зумовлює ці зміни?
Незважаючи на складні обставини, Україна — держава європейського типу, що обумовлено її історичним минулим, географічним положенням, належністю до культурних традицій європейської цивілізації, етнодемографічним складом населення, потенціалом економічних зв’язків із країнами Європи. 21 березня 2014 р. в м. Брюсселі представники України та ЄС підписали політичну, а 27 червня — економічну частини Угоди про асоціацію з ЄС. Найближча стратегічна мета в стосунках з ЄС — ухвалення рішення про безвізовий режим з Євросоюзом. Пріоритетним національним інтересом України у сфері зовнішньополітичної діяльності є подальший розвиток відносин стратегічного партнерства України із США, ЄС і НАТО.
Географічне положення — це динамічна характеристика. Усі природні й соціально-економічні об’єкти, процеси та явища, які вивчає географія, змінюються не лише в просторі, а й у часі.
3. Які переваги й вади географічного положення України порівняно з іншими державами Європи?
Переваги геополітичного положення України:
1) Україна має вигідне економічне і геополітичне положення щодо сусідів першого і другого порядків. України лежить на перетині найважливіших сучасних торгових шляхів, що дозволяє їй активно торгувати, а також використовувати землю для транзитних перевезень.
2) Україна має дуже вигідне положення щодо США, що дозволяє отримувати кредити, а також активно вести торгівлю з цією державою.
3) Україна вигідно розташована щодо мусульманських країн, які в наш час є головними експортерами нафти.
4) Близькість до Росії є дуже вигідним фактором для розвитку економіки України, тому що Росія − головний експортер газу в Європу. Україна купляє більш дешевий газ у Росії, а також є його транзитером до Європи.
Недоліки геополітичного положення України:
1) Україна знаходить дуже близько до «гарячих» точок світу: Балканських півострів, Ірак, Близький Схід, Закавказзя.
2) Україна є „буферною” державою між Росією та НАТО. Це призводить до розколу всередині країни.
Даний матеріал відноситься до підручника "ГДЗ Географія 8 клас Гільберг, Паламарчук 2021", створено завдяки МІНІСТЕРСТУ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ (МОН)
Коментарі (0)