Войти
Закрыть

Форми земної поверхні. Простягання низовин, височин, гір, річкових долин (відповіді)

ГДЗ 8 Клас , ГДЗ Географія 8 клас Гільберг, Паламарчук 2021

 
§ 12. Форми земної поверхні. Простягання низовин, височин, гір, річкових долин
Запитання та завдання
1. Охарактеризуйте рельєф України. Наведіть приклади розмаїття рельєфу.
Рельєф України переважно рівнинний з невеликими абсолютними висотами. Територія країни займає південно-західний край Східноєвропейської рівнини. Середні висоти рівнинної частини країни — 170 м. Окремі вершини Карпатських гір сягають висот 1700—2000 м, Кримських — 1500 та більше м над рівнем моря.
2. Покажіть на карті найбільші височини України. На якій височині знаходиться найвища точка рівнинної частини України?
Найвищі вершини височин України
Берда (515 м) — Хотинська височина
Камула (471 м) — Гологори
Високий Камінь (440 м) — Вороняки
Крайній Камінь (431 м) — Товтри
Драбаниха (408 м) — Кременецькі гори
Булава (395 м) — Розточчя
Могила Мечетна (367 м) — Донецький кряж
Хохлиця (361 м) — Волинська височина
3. Які гори розташовані в межах України? Яка найвища точка України?
Вони розташовані в Західній Україні — Українські Карпати, та на крайньому півдні — Кримські гори. Найвища вершина України, гора Говерла, належить до Карпатських гір; її висота 2061 м над р. м.
4. Охарактеризуйте рельєф вашої місцевості.
Основна частина області входить у зону Лісостепу; лише на півдні розташовані Карпати, на півночі — зона лісів. Рельєф області також не однаковий. Основна частина області зайнята дуже розчленованою Волино-Подільською височиною, в межах якої виділяються Волинське (на крайній півночі) і Подільське плато.
5. Яку роль відіграє рельєф у житті й діяльності людини?
Рельєф земної поверхні зумовлює багато особливостей тієї чи іншої території, а тому при будь-якому будівництві, розвідуванні корисних копалин, у сільському господарстві та у військовій справі завжди доводиться зважати на його специфіку.
Від рельєфу залежить розміщення і конфігурація сільськогосподарських угідь, використання тієї чи іншої техніки, характер меліоративних робіт, розміщення сільськогосподарських культур.
Нахил поверхні впливає на умови стоку води, зволоженість, інтенсивність змиву ґрунтів та утворення ярів. Яри зменшують площу орних земель, розрізують дороги.
Кут падіння сонячних променів на поверхню землі залежить від крутизни схилу місцевості. Південний схил найтепліший, західний і східний посідають проміжне значення. Тому тривалість безморозного періоду на випуклих формах рельєфу трохи більша, ніж у видолинках.
6. Знайдіть у краєзнавчій літературі інформацію про рельєф вашої місцевості.
Рельєф області також не однаковий. Основна частина області зайнята дуже розчленованою Волино-Подільською височиною, в межах якої виділяються Волинське (на крайній півночі) і Подільське плато. Північно-західна частина Подільського плато називається Гологори, які є вододільним гірським хребтом між притоками Дністра, Прип’яті, Західного Бугу і, водночас, частиною головного європейського вододілу. В Гологорах розташована найвища точка не лише Поділля, а й всієї Східноєвропейської рівнини — гора Камула (473 м над рівнем моря). В північній частині області між Волинським і Подільським плато знаходиться Верхньобузько-Стирська рівнина (100—200 м); на південь від Волино-Подільської височини простягаються Сансько-Дністровська рівнина, Надсанська і Верхньодністровська рівнини. Крайню південну частину області займає передгір’я і гори Східних Карпат. Найвищі їх точки — гори Парашка (1271 м) і Пікуй (1405 м).скачать dle 11.0фильмы бесплатно
 
Даний матеріал відноситься до підручника "ГДЗ Географія 8 клас Гільберг, Паламарчук 2021", створено завдяки МІНІСТЕРСТУ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ (МОН)

Коментарі (0)

Додавання коментаря

  • оновити, якщо не видно коду

Навігація