Релігійний склад населення України та світу (відповіді)
- 30-01-2023, 22:04
- 248
ГДЗ 8 Клас , ГДЗ Географія 8 клас Гільберг, Паламарчук 2021
§ 50. Релігійний склад населення України та світу
Запитання та завдання1. Обґрунтуйте, чому релігія є частиною культури людства.
У сучасному світі релігія визнана явищем людської культури, її важливою частиною. Сучасні теорії релігії пов’язують її появу з необхідністю зрозуміти місце людини у Всесвіті. Віра людини як спосіб поклоніння є неоднозначним явищем. Кожна релігія включає в себе культи й певні обряди, ритуали, звичаї.
2. Які релігії належать до світових? Назвіть кілька національних релігій.
Найпоширенішими національними релігіями є іудаїзм (Ізраїль), індуїзм (Індія), конфуціанство та даосизм (Китай), синтоїзм (Японія).
У сучасному релігієзнавстві, в англомовній традиції, під поняттям «Світові релігії» зазвичай розуміють «основні релігії світу» і окрім буддизму, християнства та ісламу, також включають Даосизм, індуїзм, юдаїзм, конфуціанство, синтоїзм та інші.
3. Які релігії поширені в Україні?
Релігія в Україні
Православ'я - 62.3%
Просто християнин - 9.6%
УГКЦ - 9%
РКЦ - 1.2%
4. Які релігійні свята відзначають в Україні?
Найбільші свята українських церков це — Воскресіння Христове (Великдень) і група дванадцятьох свят:
Різдво Христове (25 грудня),
Водохреща — Йордан (6 січня),
Стрітення (2 лютого),
Благовіщення (25 березня),
Вхід Господній у Єрусалим — Вербна неділя,
Вознесіння (40 днів після Великодня),
Зелені Свята — Неділя Св.
5. Які релігійні громади існують у вашій місцевості?
Релігійна громада — громада (спільнота), група людей, які сповідують чи практикують однакову релігію. Це є релігієзнавчим та юридичним поняттям.
У більш широкому сенсі може описувати членів однієї релігії, які живуть поруч або змішалися з представниками інших релігій, часто змішуючись в повсякденному житті, але поклоняючись окремо. Можна говорити, наприклад, про «греко-католицьку громаду Львова» або «єврейську громаду Франції».
6. Користуючись додатковими джерелами інформації, підготуйте повідомлення (презентацію) про релігійні центри світу або України.
- ВАТИКАН
Ватикан є світовим центром католицької релігії. Одна з найменших держав планети розташована в центрі Риму. Тут можна оглянути Базиліку Святого Петра, музеї Ватикану, Сикстинську капелу, стелю якої розмальовував сам Мікеланджело.
Якщо хочете побачити Папу Римського, постарайтеся потрапити до Ватикану в середу, коли проводиться аудієнція. Безкоштовний пропуск на неї можна отримати в офісі Префектури. По неділях, рівно опівдні, Папа благословляє всіх прихожан, присутніх на площі Святого Петра.
Для входу до Ватикану необхідно дотримуватися дрес-коду: не одягайте короткі спідниці, шорти, майки. Щоб уникнути довгих черг, можна заздалегідь купити по Інтернету квитки до музеїв.
- МЕККА, САУДІВСЬКА АРАВІЯ
Мекка є найважливішим релігійним місцем в ісламі. Кожен правовірний, принаймні, раз у житті зобов'язаний здійснити «хадж» - паломництво до Мекки. У центрі міста знаходиться священна Кааба, помолитися біля якої збираються мусульмани з усього світу.
На жаль, далеко не кожен турист може оглянути пам'ятки Мекки. Іноземцям для цього потрібна спеціальна віза і рекомендаційний лист від жителя Саудівської Аравії, який підтверджує, що ви є правовірним мусульманином. Вхід в Мекку прихильником інших релігій карається стратою, про що прямо свідчить табличка на вході.
- КІОТО, ЯПОНІЯ
Стародавня столиця Японії - найбільш важливий культурний і релігійний центр країни, особливо для буддійських і синтоїстських релігій. Воно відоме, як «місто тисячі храмів», але реальна їх кількість перевищує дві тисячі. Це одне з кращих релігійних місць для проведення дня, медитуючи в тіні дерев, посеред типового японського саду.
- ВАРАНАСІ, ІНДІЯ
Варанасі - головне священне місце для буддизму, індуїзму і джайнізму. Легенда свідчить, що місто виникло зі сльози бога Шіви, яка впала на березі священної річки Ганг. Жителі Варанасі і численні паломники вважають Ганг божеством. Обмивання в ньому очищає душу і тіло, тому завжди можна побачити людей, що моляться на березі і у воді.
Даний матеріал відноситься до підручника "ГДЗ Географія 8 клас Гільберг, Паламарчук 2021", створено завдяки МІНІСТЕРСТУ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ (МОН)
Коментарі (0)