Державна територія і кордони (відповіді)
- 30-01-2023, 22:58
- 225
ГДЗ 8 Клас , ГДЗ Географія 8 клас Бойко, Дітчук 2021
11. Державна територія і кордони
1. Із яких складників формується державна територія?Державна територія охоплює: суходіл, внутрішні води, територіальні води, надра суходолу і шельфу під морськими водами, що належать країні, повітряний простір над суходолом і водами, умовні території.
2. Що таке територіальні води? Де проходить смуга територіальних вод України?
Територіальними водами називають смугу вод у морях, затоках, протоках завширшки до 12 морських миль (приблизно 22,2 км) від берегової лінії материка і островів. Україна має територіальні води в Чорному морі, найширшій частині Каркінітської затоки. Керченська протока розділена на територіальні води України і Росії лінією, рівновіддаленою від берегів. Азовське море поки що не розділене між Україною та Росією, це питання має бути врегульовано.
3. Що називають умовними територіями держави?
Умовними територіями є посольства країни в інших державах, а також морські судна і літаки під прапором країни, що перебувають за її межами.
4. Покажіть на карті крайні точки України. Які особливості її протяжності?
Крайніми точками території України є: на заході – село Соломонове (поблизу м. Чоп Ужгородського району Закарпатської області), на сході – село Рання Зоря (колишня Червона Зірка) (Міловського району Луганськоїобласті), на півночі – урочище Петрівське (в околицях села Грем'яч Новгород-Сіверського району Чернігівської області), на півдні – мис Сарич (АР Крим)
Територія України має нескладну конфігурацію і є некомпактною. Максимальна її протяжність із заходу на схід (1 316 км) значно більша, ніж з півночі на південь (893 км).
5. Що вам відомо про географічні центри України? Чому їх може бути кілька? Де вони розташовані?
Добровеличківка і Мар’янівка є загальновизнаними версіями центральних точок території України. Водночас були спроби обґрунтувати місце знаходження центру України біля міст Ватутіне і Чигирин Черкаської області, Кременчук Полтавської області та ін. Подібна ситуація характерна і для інших країн. У Франції, наприклад, символічні знаки центру країни встановлені більш як у десяти поселеннях.
ГЕОГРАФІЧНА ЗАДАЧА
У Європі, що має площу території близько 10 млн км2, розташовано 45 країн. Обчисліть середню площу умовної європейської країни і порівняйте її з площею України.
1) 10 000 000 : 45 ≈ 222 222 (км2) — середня площа умовної європейської країни;
2) 603,7 - 222,2 = 381,5 (км2) — площа України більша.
Даний матеріал відноситься до підручника "ГДЗ Географія 8 клас Бойко, Дітчук 2021", створено завдяки МІНІСТЕРСТУ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ (МОН)
Коментарі (0)