Навчальні карти, атласи. Національний атлас України. Електронні карти. Геоінформаційні та сучасні навігаційні системи. Картографічні інтернет-джерела (відповіді)
- 30-01-2023, 20:47
- 252
ГДЗ 8 Клас , ГДЗ Географія 8 клас Гільберг, Паламарчук 2021
§ 5. Навчальні карти, атласи. Національний атлас України. Електронні карти. Геоінформаційні та сучасні навігаційні системи. Картографічні інтернет-джерела
Запитання та завдання1. Яке основне завдання навчальних карт та атласів?
Навчальні карти й атласи є джерелами інформації з географії, історії та інших дисциплін.
цілісність, яка визначається повнотою та внутрішньою єдністю карт;
внутрішня єдність, яка розуміється як взаємопов'язаність, узгодженість та зручність співставлення карт.
2. Що таке ГІС?
Географічні інформаційні системи (ГІС) — спеціалізовані програмні засоби збирання, зберігання, перетворення, відображення інформації з виведенням її на екран
3. Що ви знаєте про Національний атлас України?
Національний атлас України — офіційне видання, яке відображає ступінь вивченості країни, рівень її економічного розвитку й досягнення картографічного виробництва.
4. Назвіть переваги й недоліки електронних карт.
Електронна карта — картографічне зображення, створене на основі даних цифрових карт і візуалізоване на екрані відповідного пристрою.
До переваг електронних карт над паперовими варто зарахувати: – електронні карти набагато детальніші, – не мають таких недоліків, як відсутність або генералізація картографічних даних; – мають можливість швидкого оновлення карт; – точність визначення положення на паперових картах не завжди відповідає вимогам -дають змогу швидко обробляти дані; – полегшують обмін інформацією; – мають можливість переглядати всю територію, не перериваючись на межах аркушів карти; – мають можливість вільно збільшувати фрагменти і змінювати масштаб; – дають тривимірне зображення кута огляду в реальному часі – проглядається інформація, яка доступна на паперових картах –автоматичний пошук необхідної інформації набагато – база даних, що містять атрибутивну інформацію про географічні об’єкти; – електронні карти можуть бути віртуальними, – електронні карти не потрібно клеїти; – вони не зношуються; – легко тиражуються; – для опрацювання інформації з паперових карт багато часу займає введення даних у комп’ютер, що значно спрощується з використанням електронних карт.
5. Які сучасні навігаційні системи ви знаєте? Як вони працюють?
Глобальна система визначення місцезнаходження, тобто система позиціонування — це супутникова радіонавігаційна система, за допомогою якої визначають точне місце розташування об’єкта (його географічну широту й довготу, висоту над рівнем моря), а також швидкість і напрямок руху даного об’єкта в будь-якій точці земної кулі в певний час незалежно від погодних умов.
Для широкого використання доступні дві повнофункціональні системи супутникової навігації: Глобальна система позиціонування (GPS), розроблена на замовлення уряду США, і ГЛОНАСС (Глобальна навігаційна супутникова система), створена за підтримки уряду Росії. Третя — система Галілео — розроблена під егідою ЄС та Європейського космічного агентства і перебуває на стадії розгортання. Паралельно розгортаються три регіональні системи: китайська «Байдоу», індійська IRNSS та японська QZSS.
Даний матеріал відноситься до підручника "ГДЗ Географія 8 клас Гільберг, Паламарчук 2021", створено завдяки МІНІСТЕРСТУ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ (МОН)
Коментарі (0)