Тектонічні структури (відповіді)
- 30-01-2023, 22:59
- 264
ГДЗ 8 Клас , ГДЗ Географія 8 клас Бойко, Дітчук 2021
15. Тектонічні структури
1. Ознайомтеся з легендою тектонічної карти у вашому атласі. Що така карта відображає?Тектонічна карта відображає будову земної кори і рух тектонічних плит, а також показує зони сейсмічної активності. Вона є однією з різновидів геологічних карт.
2. Розгляньте будову платформи на мал. 38 на с. 77.
Показана різниця між будова платформи і будова складчатої області.
3. Які структури розрізняють у межах Східноєвропейської платформи?
У межах Східноєвропейської платформи виділяють такі тектонічні структури: Український щит, Волино-Подільську плиту, Галицько-Волинську і Дніпровсько-Донецьку западини, Донецьку складчасту область, Воронезький кристалічний масив, Причорноморську западину.
4. Що називають рухомим поясом? Який пояс поширений у межах України?
Рухливий пояс – видовжена, досить широка ділянка земної кори, у межах якої встановлені тривалі (протягом десятків млн років) давні і сучасні рухи значної швидкості й амплітуди. Характеризується інтенсивнішою у порівнянні з оточуючими ділянками магматичною діяльністю. На відміну від суміжних менш рухливих ділянок – платформ.
На території України орогени Карпатської покривно-складчастої споруди і Криму гірського складчасто-брилової споруди, передгірні Передкарпатський прогин та Індоло-Кубанський прогин, частина міжгірної Паннонської западини – Закарпатський прогин, а також Чорноморська западина є частиною Середземноморського геосинклінального пояса, який простягається між Африкою, Європою та Азією у вигляді гірських пасом, внутрішніх та окраїнних морів і є наслідком альпійського геотектонічного циклу. Син. – мобільний пояс.
5. Які особливості Карпатської складчастої області?
Утворює дугу, вигнуту на північний схід, у бік Східноєвропейської платформи, простягаючись від міста Братислави до Залізних Воріт на Дунаї.
Українська частина Карпатської покривно-складчастої споруди входить до складу Східних Карпат і у рельєфі відповідає Українським Карпатам.
6. Які складчастості найбільше проявилися в геологічній історії України?
Крейдовому періоді відбулося найбільше для всієї геологічної історії України поширення морських площ. У мезозої проявилася кіммерійська складчастість, внаслідок чого сформувалася гірська споруда на місці Криму, Азовського моря і північної частини Чорного моря.
7. Де в Україні розташовані сейсмічно активні зони?
Закарпатська, Вранча (Румунія), Кримсько-Чорноморська та Південно-Азовська. У сейсмічному відношенні найбільш небезпечними областями в Україні є Закарпатська, Івано-Франківська, Чернівецька, Одеська та Автономна Республіка Крим.
Даний матеріал відноситься до підручника "ГДЗ Географія 8 клас Бойко, Дітчук 2021", створено завдяки МІНІСТЕРСТУ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ (МОН)
Коментарі (0)