Войти
Закрыть

Рослинний покрив (відповіді)

ГДЗ 8 Клас , ГДЗ Географія 8 клас Бойко, Дітчук 2021

 
34. Рослинний покрив
1. Розкажіть, які рослинні угруповання сформувалися на території України.
Основними рослинними угрупованнями в Україні є ліси, степи, луки та болота. На рівнинній частині України рослинний покрив змінюється залежно від географічної широти, а в Українських Карпатах і Гірському Криму – з висотою.
2. Які ліси за видовим складом рослинності є в нашій країні?
Панівними породами в мішаних лісах є сосна і дуб, домішок утворюють граб, липа, клен, ясен та ін. Листяні ліси відрізняються своїм видовим складом на різних територіях: дубово-букові поширені на заході України, дубово-грабові – на Правобережжі, дубово-кленово-липові – на Лівобережжі.
3. Назвіть степові види рослин. Де збереглася природна степова рослинність?
Серед рослин переважають злаки: ковила, лесінга, українська волосиста, пишчак борознистий, стоколос прибережний, келерія, житняк, тонконіг. З різнотрав'я ростуть: кіон вузьколистий, горицвіт весняний, катран татарський, шавлія лучна та поникла, полин, керлин. Лісів дуже мало (3%).
4. Яких заходів вживають для охорони рослин?
Обмежене вирубування лісів; повна переробка деревини та супутньої сировини; раціональне збереження ягідних, кормових, лікарських, технічних рослин; проведення селекції та насіннєвих дослідів для створення видів лісової флори.
5. Чому вирубування лісів призводить до негативних змін у довкіллі?
Ліси треба вирубувати вкрай обережно. Масове вирубування дерев може спричинити раптові зміни температури (холодніше взимку, тепліше влітку), знесення родючого шару ґрунту. Як результат, на місці вирубаних лісів утворюються пустелі.
6. Які рослинні угруповання поширені у вашій місцевості? Чи є серед них релікти та ендеміки? Які з них занесено до Червоної книги України?
Сучасний рослинний покрив області сильно змінений лісогосподарською та сільськогосподарською діяльністю людини: ліси, що займали більшу частину території, на всіх більш-менш придатних для сільського-господарського обробітку поверхнях поступово вирубувались і замінялись орними угіддями, а в горах — лісопосадками деревних видів, що відзначаються швидким ростом і прямоствольністю (смерека). У зв'язку з цим можна твердити, що сучасний рослинний покрив в значній мірі не відповідає умовам природного саморозвитку. Лише на невеликих площах збереглися природні (умовно) ліси, а степова рослинність — на дуже обмежених ділянках. Краще збереглись лучні та болотні угрупування.
Дубові ліси поширені у рівнинній та передгірній частинах Львівської області. Чисті діброви зустрічаються невеликими масивами на Передкарпатті і на горбогір'ях з суглинковими ґрунтами. Частіше тут можна зустріти дубово-грабові, а на супіщаних відкладах Малого Полісся — дубово-соснові ліси.
Соснові ліси сконцентровані в основному, в межах Малого Полісся і на західній частині Розточчя, тобто там, де поширені піщані відклади та дерново-слабопідзолисті ґрунти.
Букові ліси поширені, в основному, на горбогір'ях Розточчя, Поділля в нижньому поясі хребтів Карпат.
Смерекові ліси в умовах області поширені тільки у Карпатах (окремі площі посаджених смерекових лісів є і у Передкарпатті).скачать dle 11.0фильмы бесплатно
 
Даний матеріал відноситься до підручника "ГДЗ Географія 8 клас Бойко, Дітчук 2021", створено завдяки МІНІСТЕРСТУ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ (МОН)

Коментарі (0)

Додавання коментаря

  • оновити, якщо не видно коду

Навігація