Трудові ресурси (відповіді)
- 30-01-2023, 22:04
- 229
ГДЗ 8 Клас , ГДЗ Географія 8 клас Гільберг, Паламарчук 2021
§ 51. Трудові ресурси
Запитання та завдання1. Що таке трудові ресурси? Які групи населення утворюють трудові ресурси?
Трудові ресурси — поняття «марксистсько-ленінської» (комуністичної, сталінської або так званої «табірної») політичної економії.
Трудові ресурси — це частина працездатного населення: чоловіки віком від 18 до 70 років та жінки віком від 18 до 65 років.
2. Поясніть світову тенденцію до зростання мобільності робочої сили.
Мобільність робочої сили - географічний і професійний рух працівників. Мобільність працівника краще всього вимірює відсутність перешкод до такої рухливості. Перешкоди до мобільності легко поділити на два чіткі класи: з особистим характером та систематичним. Особисті перешкоди включають фізичне розташування, фізичну і розумову здатність. Систематичні перешкоди включають освітні можливості, а також різні закони, політичну винахідливість та навіть бар'єри та перешкоди, що є результатом історичної випадковості. Збільшення та підтримка високого рівня трудової мобільності дозволяють ефективніше розподіляти ресурси. Виявляється, мобільність трудових ресурсів є двигуном прогресу.
Міжнародна мобільність робочої сили - рух працівників між країнами. Це - приклад міжнародного руху факторів виробництва. Рух працівників базується на тому, що кожна країна по-різному забезпечена ресурсами. Традиційна міжнародна економічна теорія вважає, що скорочення бар'єрів для трудової рухливості призводить до зрівнювання заробітних плат через країни. Це можна явище можна зобразити за допомогою графічної моделі за допомогою кривої Граничного продукту праці. ГПП демонструє розмір реальної заробітньої плати при будь-якому рівні зайнятості в економіці.
3. Що таке індекс розвитку людського потенціалу? З яких показників він складається? Яке місце за цим показником посідає Україна?
Human Development Index, HDI) — інтегральний показник, що розраховується щорічно для міждержавного порівняння і вимірювання рівня життя, грамотності, освіченості і довголіття, як основних характеристик людського потенціалу досліджуваної території.
При підрахунку ІЛР враховуються 3 види показників:
- Очікувана тривалість життя — оцінює довголіття.
- Рівень грамотності населення країни (середня кількість років, витрачених на навчання) та очікувана тривалість навчання.
- Рівень життя, оцінений через ВНД на душу населення за паритетом купівельної спроможності (ПКС) в доларах США.
Значення ІЛР України на 2019 рік становить 0,779, що робить її належною до країн високого рівня людського розвитку (74 місце серед 189 країн і територій).
Даний матеріал відноситься до підручника "ГДЗ Географія 8 клас Гільберг, Паламарчук 2021", створено завдяки МІНІСТЕРСТУ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ (МОН)
Коментарі (0)