Кримські гори та Південний берег Криму (відповіді)
- 30-01-2023, 23:08
- 276
ГДЗ 8 Клас , ГДЗ Географія 8 клас Бойко, Дітчук 2021
43. Кримські гори та Південний берег Криму
1. Використовуючи геохронологічну таблицю (с. 72–73), розкажіть про особливості формування земної кори в Криму.Територія Криму розташована в зоні зчленування центральної частини Скіфської плити із зоною Альпійської геосинклінальної складчастої області. В геологічній будові Криму виділяється кілька великих районів. Північна частина півострова Крим розташована в зоні Причорноморської платформної западини (Сивасько-Каркинітський прогин), на південь від якої знаходиться складчастий фундамент Скіфської плити (Кримсько-Азовська центральна частина плити епігерцинського віку), що займає центральну частину півострова. Південну частину Криму займає Гірсько-Кримська складчаста область.
2. З чим пов’язане значне поширення печер у Гірському Криму?
Тому, що Крим - класична карстова область, надзвичайно сприятлива для утворення печер.
У формуванні сучасного рельєфу велике значення мали ерозійн, зсувні й абразивні процеси.
Наявність карбонатних тріщинуватих порід, розчленованіст рельєфу, значна кількість атмосферних опадів сприяли розвиткові і поширенню різноманітних форм карсту: каррових полів, каррів, понорів, колодзів, шахт, гротів, печер та ін.
3. Які особливості клімату на Південному березі Криму?
Клімат Південне узбережжя Криму — найтепліша ділянка кримського узбережжя та всієї України. Клімат середземноморський субтропічний (так звані «північні субтропіки»). Циклони взимку й підвищений атмосферний тиск улітку.
4. Охарактеризуйте висотну поясність природи в Гірському Криму.
Висотна поясність Кримських гір або висотна зональність Кримських гір — закономірна зміна природних комплексів у горах Криму, зумовлена насамперед зміною клімату і ґрунтів в залежності від висоти над рівнем моря. У Гірському Криму переважають ліси твердолистяних порід. Вони становлять 89,2 % вкритої лісом площі.
5. Порівняйте природні умови Гірських Карпат і Гірського Криму.
Карпати — найвологіша область в Україні: найбільше дощів — навесні і влітку, снігу — взимку. Кількість опадів від 500—800 мм у передгір'ях і до 1600—2000 мм на найвищих хребтах. Навесні сніг доволі довго (інколи до середини червня) лежить на округлих вершинах гір.
Криму обумовлюється різноманітністю природних ландшафтів — від степових на півночі до покритих лісами Кримських гір у південній частині. Багатство Криму — це його клімат, для якого характерно достаток сонця, тепла та світла.
Даний матеріал відноситься до підручника "ГДЗ Географія 8 клас Бойко, Дітчук 2021", створено завдяки МІНІСТЕРСТУ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ (МОН)
Коментарі (0)