Видобування металічних руд (відповіді)
- 22-01-2023, 13:27
- 303
ГДЗ 9 Клас , ГДЗ Географія 9 клас Пестушко, Уварова 2017
§ 19. ВИДОБУВАННЯ МЕТАЛІЧНИХ РУД
ПЕРЕВІРИМО СВОЇ ЗНАННЯ І ВМІННЯ
1. Назвіть країни з найбільшими обсягами видобутку руд чорних металів.Одні з найбагатших рудних районів світу - Канадський щит Північноамериканської платформи (США, Канада) і Бразильський щит Південноамериканської платформи (Бразилія), а також Китайська (Китай) та Індостанська (Індія) платформи. У відкладах цих тектонічних структур зосереджені великі запаси як чорних, так і кольорових металів. У метаморфічних відкладах Африканської платформи, на кордоні Замбії і Демократичної Республіки Конго, утворилася смуга родовищ мідних руд - «мідний пояс» Африки.
2. Визначте, на які руди кольорових металів багаті Китай та Австралія.
Залізні руди - природні мінеральні утворення з умістом заліза в таких кількостях, за яких його економічно вигідно видобувати. Залізна руда є основною сировиною для металургійної промисловості - виплавки сталі, чавуну та виробництва прокату.
Основний видобуток залізної руди - понад 70 % загальносвітового видобутку припадає на Азійсько-Тихоокеанський регіон. Однак левову частку цього видобутку забезпечує Китай. Австралія, що посідає друге місце у світі за видобутком залізної руди, помітно поступається Китаю.
3. Яка країна найбагатша на дорогоцінні метали?
З давнім вулканізмом пов’язане утворення багатих покладів кольорових металів в Андах. Уздовж тихоокеанського узбережжя в магматичних і метаморфічних породах на території здебільшого Колумбії і Перу простягається ще один рудний пояс - олов’яний. Мідний пояс Анд представлений багатими покладами міді на території передусім Чилі і Перу.
4. Поясніть, де і чому утворилися найбільші басейни та райони видобування руд металів.
Самостійно.
5. Оцініть місце України у світовому обсязі видобутку рудних корисних копалин.
Україна посідає одне з провідних у світі місць за видобутком залізних руд.
Україна є одним зі світових лідерів за запасами марганцевої руди, поступаючися за цим показником лише ПАР. Порівняно значним у нашій країні є також і видобуток цієї мінеральної сировини.
В Україні з метаморфізованими давніми породами пов’язані великі поклади залізних руд (Криворізький басейн, Кременчуцьке і Білозерське родовища), нікелю (Побузьке, Деренюське і Липовеньківське родовища), титану (Самотканське, Стремигородське родовища), урану (Мічурінське, Ватутінське родовища). З явищами вулканізму і викидами гарячої води тріщинами земних надр пов’язані свинцево-цинкові руди Закарпаття (Берегівське, Беганське і Мужіївське родовища).
Даний матеріал відноситься до підручника "ГДЗ Географія 9 клас Пестушко, Уварова 2017", створено завдяки МІНІСТЕРСТУ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ (МОН)
Коментарі (0)