Тваринництво світу. Зональна спеціалізація світового сільського господарства (відповіді)
- 26-01-2023, 23:28
- 291
ГДЗ 9 Клас , ГДЗ Географія 9 клас Гільберг, Савчук 2017
§ 14. Тваринництво світу. Зональна спеціалізація світового сільського господарства
Знаю і вмію обґрунтувати
1. Поясніть, які чинники впливають на розвиток тваринництва.
Основними видами тваринництва є розведення великої рогатої худоби, свинарство й вівчарство. Найпоширенішим є скотарство. На нього припадає більш ніж половина загального виробництва м’ясних продуктів і майже вся молочна продукція.
Свинарство поширене майже повсюди незалежно від природних умов. Найбільше воно розвинене в країнах з високою густотою населення, за винятком ареалу розселення мусульман і юдеїв, які за релігійними переконаннями не мають торкатись цієї тварини.
Вівчарство — найменш вибагливий до природних умов і кормової бази вид тваринництва. Найбільшого розвитку воно набуло в країнах, де сухі степи, напівпустелі й гірські райони займають великі простори. Найчисленніше поголів’я овець у Китаї, Австралії, Індії.
Птахівництво виробляє 20 % м’яса у світі. Також до його продуктів належать яйця, пух, перо. У США, Великій Британії,
Конярство найбільш поширене в Китаї, Бразилії, Мексиці. Коні використовують переважно для транспортних перевезень у сільській місцевості цих країн.
Бджільництво займається розведенням бджіл для отримання меду, воску та інших продуктів, а також для запилення сільськогосподарських культур з метою підвищення їх врожайності.
Рибальство — один з найдавніших промислів людства. Улов риби й видобування морепродуктів розподіляються таким чином: на Тихий океан припадає 64 %, Атлантичний — 27 %, Індійський — 9 %.
2. Назвіть чинники, які визначають зональну спеціалізацію сільського господарства. Відповідь супроводжуйте прикладами.
При виділенні сільськогосподарських зон ураховують три основні групи чинників: природні особливості території (рельєф, клімат, ґрунти); її заселеність (розміщення трудових ресурсів і споживачів продукції); економічну освоєність (наявність необхідної інфраструктури). Сукупність усіх цих чинників, включаючи соціально-економічні аспекти, дає можливість побачити загальну картину основних сільськогосподарських районів та зон.
3. Використовуючи текст підручника, карту шкільного атласу, заповніть у зошиті таблицю 6.
Самостійно.
4. З’ясуйте, які країни є найбільшими експортерами свинини, яловичини та м’яса птиці.
Для відгодівлі свиней широко використовують відходи харчової промисловості. Воно тяжіє до великих міст, а також до районів інтенсивного картоплярства. Майже половина світового поголів’я свиней зосереджена в Китаї.
Велике поголів’я птиці мають Китай, США, Індонезія, Бразилія.
5. Поясніть, чому Індія є лідером у світі за поголів’ям великої рогатої худоби.
Найчисельніше поголів’я корів — у Індії. Через релігію.
6. Чим пояснити, що Чилі й Перу належать до світових лідерів з вилову риби?
Оскільки вони знаходяться біля океану.
Даний матеріал відноситься до підручника "ГДЗ Географія 9 клас Гільберг, Савчук 2017", створено завдяки МІНІСТЕРСТУ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ (МОН)
Коментарі (0)