Виробництво чавуну, сталі, прокату та кольорових металів в Україні (відповіді)
- 26-01-2023, 23:31
- 250
ГДЗ 9 Клас , ГДЗ Географія 9 клас Гільберг, Савчук 2017
§ 25. Виробництво чавуну, сталі, прокату та кольорових металів в Україні
Знаю і вмію обґрунтувати
1. Чому чорна металургія відіграє важливу роль в економічному розвитку України?
Чорна металургія в нашій країні є однією з основних видів промислового виробництва й товарного експорту. На їх основі створено паралельні виробничо-територіальні системи.
2. Чому у вітчизняній чорній металургії існує вертикальна інтеграція?
У ній діють великі корпорації, що визначають господарський розвиток держави: холдинги «Індустріальний союз Донбасу», «Інтерпайп», «Метінвест». Вони відновили вертикальні замкнені виробничі ланцюги «руда— вугілля—сталь—прокат». На їх основі створено паралельні виробничо-територіальні системи.
3. Які чинники зумовили перетворення м. Запоріжжя в головний центр металургії України?
Наприклад, Запорізький феросплавний завод є одним з основних споживачів електроенергії в Запорізькій області. Для потреб підприємств чорної металургійної промисловості м. Запоріжжя збудовано ДніпроГЕС, а також Запорізький енерговузол у м. Енергодарі. Лише один Запорізький завод феросплавів споживає 22 % усього електричного струму, виробленого в Запорізькій області.
Тому що там основний центр видобутку.
4. Схарактеризуйте чинники, які визначають сучасну структуру виробництва прокату в державі (додаток 8).
Головними чинниками розміщення підприємств із виробництва вторинних кольорових металів і сплавів з них в Україні є споживчий і сировинний (додаток 6). Вони розміщені неподалік від великих машинобудівних підприємств, які споживають значну частину їхньої продукції й розташовані в густозаселеному промислово розвинутому районі зі значним обсягом утворення брухту кольорових металів.
5. Поясніть, чому в Україні незначне виробництво кольорових металів.
Не дуже добре розвинута логістика.
Даний матеріал відноситься до підручника "ГДЗ Географія 9 клас Гільберг, Савчук 2017", створено завдяки МІНІСТЕРСТУ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ (МОН)
Коментарі (0)