Войти
Закрыть

Видобування паливних ресурсів (відповіді)

ГДЗ 9 Клас , ГДЗ Географія 9 клас Бойко, Дітчук 2022

 
§ 18. Видобування паливних ресурсів
1. Які мінеральні ресурси світу належать до паливних? У яких виробництвах їх використовують?
Вугілля, нафта і природний газ. Хімічна промисловість, енергетика, паливо для автомобілів.
2. Назвіть країни світу, що с лідерами з видобутку вугілля.
Канада, США, Велика Британія, Німеччина, Польща, Україна, Росія, Казахстан, Індія, Китай, Індонезія.
3. Поясніть, чому через поклади нафти виникають глобальні конфлікти у світі.
З нафти отримують рідке паливо, мастила, вона є сировиною для виробництва синтетичних матеріалів. Сьогодні в загальному світовому споживанні енергоресурсів частка нафти
становить третину, а в другій половині XX ст. сягала майже половини. Задля контролю над нафтовими родовищами і потоками її експорту’ ведуться війни, відбуваються політичні конфлікти. Нафта перетворилася на реальний інструмент геополітичного впливу.
4. У яких регіонах світу зосереджено найбільші запаси природного газу? Які країни світу видобувають його найбільше?
Майже 80% розвіданих запасів припадає на країни Азії. Росія, Іран, Катар і Туркменістан володіють 60% світових запасів природного газу
5. Які види паливних ресурсів видобувають в Україні?
Б Україні є всі основні види паливних ресурсів. Країна володіє значними запасами вугілля, яких достатньо для внутрішніх потреб на сотні років. Натомість запаси природного газу й особливо нафти значно менші, що недостатньо для потреб національної економіки. У надрах нашої країни є також торф і горючі сланці.
6. Охарактеризуйте запаси й видобуток кам'яного вугілля на Донбасі. Якими є перспективи його експлуатації?
На Донбасі видобувають вугілля різних видів: антрацит (має найбільшу теплотворну здатність), кам'яне, зокрема енергетичне (паливо для одержання теплової електричної енергії) та коксівне (паливо для металургійної промисловості). Через складні геолого-технічні умови (глибинне залягання, мала потужність пластів, значна газоносність) видобуток вугілля на Донбасі (здебільшого в Донецькій і Луганській областях) став невигідним і небезпечним. Зараз, в умовах збройного протистояння на сході України, його видобуток різко скоротився, чимало шахт занедбано чи знищено, затоплено підземними водами.
1/2скачать dle 11.0фильмы бесплатно
 
Даний матеріал відноситься до підручника "ГДЗ Географія 9 клас Бойко, Дітчук 2022", створено завдяки МІНІСТЕРСТУ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ (МОН)

Коментарі (0)

Додавання коментаря

  • оновити, якщо не видно коду

Навігація