Тваринництво. Сільськогосподарські пояси світу (відповіді)
- 27-01-2023, 12:09
- 216
ГДЗ 9 Клас , ГДЗ Географія 9 клас Бойко, Дітчук 2022
§ 13. Тваринництво. Сільськогосподарські пояси світу
1. Розкажіть про склад тваринництва світу. Які його напрями є основними?Тваринництво можна поділити на виробництво продуктів харчування (м'ясо, молоко, яйця) та виробництво сировини (вовна, шкіри, пір’я). Головними його напрямами є скотарство, свинарство і птахівництво, які тісно зв’язані з переробними виробництвами харчової промисловості.
2. Наведіть приклади впливу природних чинників на спеціалізацію тваринництва.
Наприклад, вівчарство традиційно розвивається у гірських або посушливих районах світу.
4. Які напрями має скотарство? У чому полягає різниця їх розвитку в розвинених країнах і країнах, що розвиваються?
Скотарство поділяється на молочне, м’ясо-молочне та м’ясне. Світовими лідерами з найбільшим поголів’ям великої рогатої худоби є розвинені країни і країни, шо розвиваються. Але особливості господарювання в них суттєво відрізняються. Інтенсивне молочне і м’ясо-молочне скотарство поширене в лісовій, лісостеповій і степовій зонах помірного поясу (США, Канада, Франція, Велика Британія, Німеччина, Польща, Україна, Росія). М’ясний екстенсивний напрям розвивається в посушливих районах помірного, субтропічного й субекваторіального поясів (Казахстан, Аргентина, Мексика, Австралія, Ефіопія).
5. У яких районах поширене вівчарство? Які воно має напрями розвитку?
Воно традиційно розвивається у гірських або посушливих районах світу. Вівчарство м'ясного напряму поширене в сільських районах країн, що розвиваються. М’ясо-вовняне вівчарство зосереджене в гірських районах помірного поясу Європи і Північної Америки. Тонкорунний і напівтонкорунний напрями характерні для посушливих районів Азії, саван, степових і напівпустельних просторів Аргентини, Австралії, гірських районів Нової Зеландії.
6. Розкажіть про тенденції розвитку світового рибного господарства.
Основною тенденцією є зростання обсягів марикультури - вирощування людьми у природному середовищі.
7. Поміркуйте, чи завжди країни - найбільші виробники сільськогосподарської продукції є її експортерами.
Це буває не завжди. Наприклад, якщо існує велике внутрішнє споживання продукції, або її експорт є невигідним.
8. У чому проявляється зональність світового сільського господарства?
Значний вплив на розвиток сільського господарства мають природно-географічні чинники. Відповідно до земельно-ґрунтових і агрокліматичних особливостей території розрізняють сільськогосподарські зони світу, кожній з яких притаманний певний набір рослинницьких і тваринницьких виробництв.
Даний матеріал відноситься до підручника "ГДЗ Географія 9 клас Бойко, Дітчук 2022", створено завдяки МІНІСТЕРСТУ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ (МОН)
Коментарі (0)