Значення металургійного виробництва в економіці (відповіді)
- 28-01-2023, 11:29
- 273
ГДЗ 9 Клас , ГДЗ Географія 9 клас Гільберг, Савчук 2022
§ 23. Значення металургійного виробництва в економіці
Знаю і вмію обґрунтувати
1. Назвіть ознаки підприємств чорної металургії повного та неповного циклу.
Чорні метали — спільна назва металів і сплавів на основі заліза, марганцю, хрому, з яких виробляють сталь, чавун, феросплави. Це універсальний найпоширеніший вид матеріальних ресурсів. Кольорові метали — спільна назва всіх металів, окрім заліза та його сплавів.
Підприємства чорної металургії є повного (виготовляють чавун, сталь, прокат) і неповного циклу (виробництво лише одного виду металургійної продукції — сталі чи прокату). У складі підприємств неповного циклу функціонують переробні металургійні заводи, які використовують як сировину готові металеві заготовки чи металобрухт. У складі великих машинобудівних підприємств діють ливарні цехи тих видів чавуну чи сортів сталі, які необхідні для виробництва окремих компонентів кінцевої продукції, — «мала» металургія.
2. Поясніть, чому в розміщенні підприємств «малої» металургії виняткове значення має споживчий чинник.
Тому що він звертає увагу на споживачів.
3. Чому у світі найпоширенішим способом виробництва сталі є киснево-конверторний?
У розвинених країнах вироби чорної металургії переважно отримують у киснево-конверторний і електросталеплавильний способи.
В електропечах переважно переплавляють металобрухт. Тому на цей спосіб виробництва сталі в середньому припадає п’ята частина всієї її виплавки в розвинених країнах світу. З екологічних міркувань відповідні підприємства розташовано на периферії великих міських агломерацій, звідки на них постачають металобрухт.
4. Поясніть, які чинники зумовили те, що в Китаї більшість сталі виробляють киснево-конверторним, а в Японії — електросталеплавильним способами.
Оскільки у Японії її переплавляють, а у Китаї виплавляють.
5. З’ясуйте, які природні передумови для розвитку чорної металургії в Китаї сприяли лідерству цієї країни у виплавці сталі у світі.
Для перших потужніших підприємств чорної металургії на основі доменної й мартенівської технології бралися до уваги лише сировинний, паливний, споживчий і транспортний чинники. Натомість не зважали на екологічний, а постачання води не обмежувалось обсягами її використання.
Даний матеріал відноситься до підручника "ГДЗ Географія 9 клас Гільберг, Савчук 2022", створено завдяки МІНІСТЕРСТУ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ (МОН)
Коментарі (0)