Войти
Закрыть

Хімічне виробництво в Україні. Найбільші країни - виробники мінеральних добрив, полімерів, ліків (відповіді)

ГДЗ 9 Клас , ГДЗ Географія 9 клас Пестушко, Уварова 2022

 
§ 28. ХІМІЧНЕ ВИРОБНИЦТВО В УКРАЇНІ. НАЙБІЛЬШІ КРАЇНИ - ВИРОБНИКИ МІНЕРАЛЬНИХ ДОБРИВ, ПОЛІМЕРІВ, ЛІКІВ
ПЕРЕВІРИМО СВОЇ ЗНАННЯ І ВМІННЯ
1. Які хімічні виробництва розвиваються в Україні на сучасному етапі?
За даними Державної служби статистики, зрушення щодо збільшення обсягів окреслилися у виробництві добрив і азотних сполук, пластмас і синтетичного каучуку, фарб, лаків і подібної продукції, друкарської фарби і мастик, окремих фармацевтичних продуктів і фармацевтичних препаратів, у виробництві гумових виробів.
2. Чим відрізняється виробництво і розміщення азотних і фосфатних добрив?
Виробництво азотних добрив зосереджене в центрах коксохімічної промисловості на Донбасі (Сєверодонецьк) та в Придніпров’ї (Кам’янське, Запоріжжя). У районах споживання розміщені окремі заводи, які використовують як сировину природний газ (Черкаси, Рівне). Районом калійного виробництва є Прикарпаття, де видобувають калійні солі, проте обсяги виробництва суттєво знизилися.
3. Чому розвиток хіміко-фармацевтичної промисловості зосереджений переважно у великих містах України?
Щоб легше доставляти. Менші витрати на логістику.
4. Чому розвиток світової хімічної промисловості представлений переважно в розвинутих країнах світу?
Значна частка найменувань виготовляється з імпортної сировини, яка завозиться з Німеччини, Швейцарії, Іспанії та інших країн Європи і світу. Найбільшими центрами хіміко-фармацевтичного виробництва є Харків, Київ, Львів, Умань та ін. У хіміко-фармацевтичній промисловості відбуваються серйозні зміни як в технології виробництва, розширенні асортименту продукції, так і у структурі.
Іде розробка і введення нових засобів.
5. Користуючись сайтом http: //www. rada. com. ua/ukr/ «Каталог провідних підприємств України», знайдіть інформацію щодо підприємств хімічної промисловості у вашому регіоні. Яка їх спеціалізація?
Комплекс хімічної індустрії — міжгалузева система, яка має незначні природоресурсні передумови розвитку. В її структурі — гірнича хімія (добування сірки, калійної і кухонної солей, озокериту), основна хімія (виробництво кислот, мінеральних добрив), хімія органічного синтезу (виробництво штучного волокна). Найбільш розвиненою галуззю є виробництво природної сірки (Новий Розділ, Новояворівськ). Сірка видобувається як відкритим способом (видобування сірчаної руди), так і шляхом підземного виплавляння (Яворівське і Немирівське родовища). Львівщина донедавна була головним постачальників сірки в СРСР. В Новому Роздолі організовано сірчанокислотне виробництво і пов'язане з ним виробництво нітрофоски. Це пов'язало сірчано- і азотнокислу промисловість з калійною (м. Стебник). Виробництво сірчаної кислоти — сприятливий фактор подальшого розвитку промисловості штучного волокна, яка базується в основному на привізній целюлозі (м. Сокаль).скачать dle 11.0фильмы бесплатно
 
Даний матеріал відноситься до підручника "ГДЗ Географія 9 клас Пестушко, Уварова 2022", створено завдяки МІНІСТЕРСТУ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ (МОН)

Коментарі (0)

Додавання коментаря

  • оновити, якщо не видно коду

Навігація