Постанови Верховного Суду України

 

Постанови Верховного Суду України ухвалюються за результатами розгляду справи щодо неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, що потягло ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах або встановлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов'язань при вирішенні справи судом.

Постанова ухвалюються за загальними правилами: після заслуховування пояснень сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, суд виходить до нарадчої кімнати для ухвалення судового рішення. Воно приймається більшістю голосів і оголошується. Постанова Верховного Суду України є остаточною і набирає законної сили негайно після проголошення. Вона може бути переглянута (оскаржена) лише у разі встановлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов'язань при вирішенні справи судом.

Форма та зміст постанови також повинні відповідати загальним вимогам. Постанова виготовляється у п'ятиденний строк з дня закінчення розгляду справи. Копії направляються всім особам, що брали участь у справі. Змістовно постанова складається з чотирьох частин - вступна, описова, мотивувальна, резолютивна. Мотивувальна частина в обов'язковому порядку повинна містити тлумачення норми матеріальної права, яка регулює відповідні правовідносини.

Постанова Верховного Суду України, що була прийнята за результатами розгляду справи щодо неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, що потягло ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах, є обов'язковою для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить зазначену норму права, та для всіх судів України. Таким чином, законодавець закріпив прецедентність постанови ВСУ. Суди зобов'язані привести свою судову практику у відповідність із рішенням Верховного Суду України.

Обов'язковість постанови ВСУ слід розуміти як обов'язковість тлумачення відповідної норми матеріального права в подібних правовідносинах. Але слід враховувати, що офіційне тлумачення законів здійснює Конституційний Суд України. І якщо відповідна норма була розтлумачена й Конституційним Судом України, й Верховним Судом України, то застосовується відповідне рішення Конституційного Суду України .

Vchys: ГДЗ, Решебники , Ответы, Реферати, Твори, ПрезентаціїГДЗ, Решебники и Ответы

Схожі підручники

 
 

Залишити коментар

 

Коментарів - всього 0