Процесуальний порядок реалізації права на апеляційне оскарження судових рішень

 

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення (ст. 294 ЦПК).

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Апеляційна скарга, подана після закінчення строків, установлених цією статтею, залишається без розгляду, якщо апеляційний суд за заявою особи, яка ії подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала (ст. 294 ЦПК).

Статтею 296 ЦПК України передбачений порядок подання апеляційної скарги до апеляційного суду. Скарга подасться персі суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване рішення або постановив оскаржувану ухвалу. Суд першої інстанції лише акумулює усі апеляційні скарги щодо цієї справи. Суд першої інстанції не пізніш як на наступний день після закінчення строку для подання апеляційної скарги зобов'язаний надіслати всі апеляційні скарги у цій справі разом із самою справою до апеляційного суду. Враховуючи те, що строк подання апеляційної скарги не вважається пропущеним у випадку здачі такої заяви до відділення пошти до 24 години останньої доби строку для подання апеляційної скарги, апеляційні скарги, що надійшли наступного дня після закінчення строку на апеляційне оскарження, повинні бути направлені до апеляційного суду не пізніше наступного робочого дня після їх надходження.

Варто відзначити, що за чинним ЦПК суд першої інстанції не має жодних повноважень, що стосуються прийняття апеляційної скарги до розгляду. Він виконує лише організаційну функцію: долучає скарги до справи та направляє її апеляційному суду. Усі питання про прийняття апеляційної скарги до розгляду, про залишення апеляційної скарги без руху або її повернення вирішуються лише судом апеляційної інстанції.

Vchys: ГДЗ, Решебники , Ответы, Реферати, Твори, ПрезентаціїГДЗ, Решебники и Ответы