«Хіба ревуть воли, як ясла повні?» образ Максима

 

«Хіба ревуть воли, як ясла повні?» характеристика Максима наведена в цій статті.

«Хіба ревуть воли, як ясла повні?» образ Максима

Риси характеру Максима:

  • буйний
  • волелюбний
  • охочий до чарки і до бійки
  • жага збагачення
  • люблячий батько.

Максим — внук січовика, вихований на переказах про запорозьку вольницю.

Високого зросту, бравий, широкоплечий, як із заліза збитий, а до того ще меткий, як заєць, співун-реготун… Хороший з лиця — повновидий, рум’янець на всю щоку, з чорними веселими очима, лискучим усом, — він був перший красень на селі».

Найбільшою пристрастю Максима була любов до волі, поривання до творчого діяльного життя й водночас палка ненависть до всякого насильства й обмеження. У змалюванні портрета Максима і в розкритті його душевних багатств виявилися неприховані симпатії автора до нього.

Але цей красивий, здоровий, дотепний парубок не зумів зайнятись корисним трудовим життям, він скоро «…розледачів, розібрався, розпився» і став так шкодити своїм односельцям, що батько змушений був віддати непокірного сина в москалі.

Солдатчина не виправдала сподівань Максимового батька на перевиховання сина. Отупляюча багаторічна муштра псувала морально людей.

З нудьги, на знак протесту проти моторошного казарменого побуту, Максим запив. Горілка потребувала грошей, і Максим з найближчими товаришами почав відпрошуватися до села на «покормлєніє». Ще більше почала псуватися вільнолюбива натура Максима після того, як він став старшим. Ні грамота, якої він навчився, ні старшинування не вдовольняли його. Максим захопився особистим збагаченням і остаточно втратив кращі свої риси, перетворившись у звичайного злодія і розбійника.

Отже, Максим — жертва кріпаччини і миколаївської солдатчини. Цим образом Мирний ніби поширює образ Чіпки, показує, що Максим є теж по суті пропаща сила. У цьому основний ідейно-художній смисл образу Максима.

Ви можете додати цитатну характеристику Максима «Хіба ревуть воли, як ясла повні?» для повнішого розкриття образу цього героя.

Vchys: ГДЗ, Решебники , Ответы, Реферати, Твори, ПрезентаціїГДЗ, Решебники и Ответы