Героїчне минуле у творчості Шевченка

 

Героїчне минуле України у творчості Т. Шевченка

Яким воно було, минуле нашої країни? Різним: багато сумного і тяжкого, щасливого і радісного. А ще — багато героїчних сторінок, пов’язаних з козаками-запорожшіми.

Як відомо, Тарас Шевченко з дитинства захоплювався козаками, ще слухаючи оповідки свого діда Івана. Поет уважав, що запорожці були справжніми захисниками Вітчизни, захоплювався їхньою сміливістю і мужністю.

Одним із таких козацьких ватажків був Іван Підкова, який водив запорожців аж до самого Царгорода. Окрім того, отаман завжди піклувався про своїх козаків, за що ті й називали його батьком.

Героїчній боротьбі козаків із польською шляхтою присвячена поезія “Тарасова ніч”. Вірш має цікаву форму: зміст твору подається у формі пісні старого кобзаря. У лісні співається про славних козаків: Наливайка, Павлюгу, Кравчину, Тараса Трясила. Билися вони з ляхами поганими, захищаючи віру християнську і Вітчизну-матір.

Але усе минається, і нащадки, на жаль, дуже часто забувають, “чиї вони сини”. І від цього старому кобзареві стає гірко і сумно.

Не можна забувати минулого, тому що то наша історія. Ще давня мудрість говорить, що без минулого немає майбутнього. Просто слід прагнути бути достойними тих, хто жив багато віків тому і захищав свою землю.


Vchys: ГДЗ, Решебники , Ответы, Реферати, Твори, ПрезентаціїГДЗ, Решебники и Ответы