«Фірман султана» головні герої

 

«Фірман султана» головні герої та характеристика образів розкриті в цій статті.

«Фірман султана» головні герої

1. Арсен Зненигора – український д’Артаньян, втілення національного характеру. Арсен Звонигора — наскрізний образ тетралогії В. Малика «Таємний посол». В усіх романах письменник описує героя як українського д’Артаньяна, який усього себе присвячує служінню рідному народу.

2. Образ Мартина Спихальського – славного лицаря й вірного товариша. Мартин Спихальський — поляк, який став справжнім товаришем українських козаків. Разом з Арсеном Звемигорою він тікаг з турецькою полону, воює з турками, добуває фірман султана й доправляє важливий документ спочатку на Запорожжя, а потім і гетьману. У боротьбі з ворогами Спихальськнй виявляє чудеса героїзму і готовий віддати життя за побратимів.

3. Образ Романа Войнова — російського повстанця. (Роман Войнов був кріпаком. Не витримавши знущань кріпосника, Роман утік до повстанців Степана Разіна. Потрапивши в Україну, Войнов потоваришував з Арсеном і Мартином, разом із побратимами боровся з турками.

4. Сафар-бей — жорстокий воїн-яничар. Він не знає страху у битвах, сміливо дивиться смерті в очі, уперто переслідує всіх, кого вважає ворогом султана. Сафар-бей вважав себе правовірним мусульманином, а тому пережив справжнє потрясіння, коли дізнався, що він — син болгарського воєводи Младена. Коли Ненко був маленький, його і сестричку Златку викрав Гамід, який ненавидів Младена. Повіривши пророцтву циганки, що буде жити доти, доки житимуть діти, викрадач опікувався малечею: хлопчика віддав на виховання яничарам, а дівчинку виховував разом зі своєю улюбленою дочкою. Ненко забув своїх батьків, рідну мову, гори, затишну домівку. Та перетворившись на жорстокого яничара Сафара-бея, Ненко не втратив поняття про честь і совість. Він зумів переступити через власну гордість і недовіру й попрощався з матір’ю, яка помирала, примирився з батьком, допоміг звільнитися з полону Арсену Звенигорі.

5. Образи болгарських повстанців. (Арсен Звениюра і йот побратими потрапили до болгарських повстанців, якими командував воєвода Младен. Гайдутини — вірні сини свого народу. Вони протистояли страшному ворогу — туркам, які намагалися загарбати Болгарію, перетворити вільних гайдутинів на рабів.

6. Гамід – хитрий і підступний ворог, брехливий боягуз, який не здатен на високі почуття. Усе, що він робить, спрямоване на те, щоб задовольнити власні амбіції.

7. Чорнобай – українець, заможна людина, але має звірячу натуру. За його наказом пахолки Тхір і Митрофан ловили дівчат і продавали їх туркам і татарам у рабство. Прислужник Чорнобая Мийка знав про справи свого господаря, але мовчав, бо боявся лютої розправи. Та відданість ницих людців не врятувала їх: Чорнобай убив Минку і не завадив Тхору розправитися з Митрофаном. Чорнобай не мав нічого святого в душі, жив подвійним життям. Щоб вижити, він наказав викопати в маєтку декілька криївок, прокопав підземні ходи., то, зрештою, і врятувало-таки йому життя. Але сподіватися на те, що такий нелюд зможе безкарно твориш свої чорні справи, не варто.


Vchys: ГДЗ, Решебники , Ответы, Реферати, Твори, ПрезентаціїГДЗ, Решебники и Ответы