Тут стиха дихає минуле (опис музейного залу)

 
Краєзнавчий музей — місце дуже затишне. Тихо й про­холодно в його великих залах. Минуле готове зустрітися із сьогоденням, щоб разом приготуватися до майбуття.

У нашому обласному краєзнавчому музеї більше деся­ти залів. Тут широко представлені всі сфери життя Украї­ни та конкретно нашого регіону з доісторичних часів і до сьогодні. Особливу увагу найчастіше викликає зал козацької слави, експозицію якого було нещодавно оновлено й доповнено. Лише раз побувавши у цьому залі, повертаєш­ся до нього ще і ще, принаймні подумки.

Коли входиш до залу козацької слави, перше, що привертає увагу, — це прапори й величезна кількість найрізноманітнішої зброї. Стяги славних лицарів-запорожців виглядають просотаними пилом та димом запек­лих боїв. Ось під цими знаменами перемагали наші предки турків і ляхів, боронячи неньку Україну. З вели­чезною пошаною ставилися козаки до зброї: вона ж і небезпеку відгонить, і звитягу подарує. Ох і вправними ж вояками були ці запорожці! І сьогодні, я вважаю, жоден ворог не забажав би потрапити під лезо кривої козацької шаблюки, яка мирно висить зараз на стіні залу козацької слави. А ось пістоль з коштовно оздобленою ручкою. Це, мабуть, трофей, який узяв безіменний запорожець у бун­дючного турецького паші. А ось і срібний посуд, бо ж предки наші добре вміли й учту влаштувати.

Виходячи з цього музейного залу, чуєш ніби подих за спиною. Тут живе минуле, якого ми маємо бути гідні.
Vchys: ГДЗ, Решебники , Ответы, Реферати, Твори, ПрезентаціїГДЗ, Решебники и Ответы