Видатна постать світової культури

 

Кожна країна має своїх геніїв: митців слова, художників, вчених тощо. Але не кожний з них створив те, що увійшло до надбань світової культури. Ніхто не заперечить того, що великий драматург В. Шекспір є видатною постаттю не тільки в англійській літературі, а й в світовій.

Його сонети, трагедії, комедії знає і читає кожна освічена людина. Але навіть люди, які нічого не розуміють у літературі, безумовно, чули про Шекспіра. Його вивчають у школі, ставлять у театрах, читають і перечитують, бо кожне покоління, кожний фахівець з літературознавства і простий читач знаходять у ньому щось для себе цікаве, люди міркують над його творами і просто отримують задоволення.

Шекспір творив у часи так званого Відродження. Мікеланджело, Леонардо да Вінчі, Рафаель, Сервантес — славетні імена того часу. Середньовіччя з його християнською тематикою, духовною красою і аскетичністю відходить у минуле, а натомість у Відродженні розкривається людина у всій своїй фізичній красі і духовній величі.

Шекспір створив англійський театр. Він показав, що театр може існувати не тільки як забава для натовпу, що і в ньому можна ставити важливі питання, зображувати важливі події. Театр може облагороджувати людину. У XVI сторіччі він був режисером і драматургом найбільшого і найпопулярнішого театру в Лондоні — „Глобуса”. Але починав Шекспір як поет, і його сонети такі ж популярні, як сонети Петрарки і Данте. Усі знають, що Петрарка оспівував Лауру, а Данте — Беатріче, ім'я ж коханої Шекспіра залишилося невідомим. Можливо, вона й сама не знала, що молодий поет увічнив її разом із собою.

Шекспір написав багато п'єс, комедій і трагедій: „Приборкання непокірливої”, „Дванадцята ніч, або Як вам подобається”, „Багато галасу з нічого”, „Гамлет”, „Ромео і Джульєтта”, „Отелло”, „Король Лір” і багато-багато інших. їх ставили, ставлять і будуть ставити у багатьох театрах світу. Переклади їх існують, мабуть, на всіх чи принаймні на більшості мов. Режисери і актори і досі думають над тим, як би краще передати силу кохання Ромео і Джульєтти, ревнощів Отелло, життєрадісність Віоли. Образ Гамлета став найцікавішим з усіх, створених у світовій драматургії, для будь-якого справжнього актора. Кожний бачить його по-своєму: хтось вважає божевільним, хтось — хитрим, хтось — мудрим, а хтось — слабким. І кожний думає, що він наближається до того, що хотів сказати далекий Шекспір.

Але мені здається, що це не важливо, чи справді розуміння образів Шекспіра відповідає його замислові, чи це всього тільки індивідуальне сприйняття. Головне, що на творах Шекспіра людина вчиться думати, що ці твори виховують справжній художній смак. Шекспір завжди актуальний і завжди цікавий. Він зміг написати ніби для всіх і на всі часи наперед. Тому це справжній геній і належить він усьому світові.

Vchys: ГДЗ, Решебники , Ответы, Реферати, Твори, ПрезентаціїГДЗ, Решебники и Ответы