Спілкування — основа стосунків між людьми

 
Можливість спілкування – величезна цінність, якою наділені люди. Мало хто про це замислюється, але навіть уявити неможливо, що стане зі світом, якщо водночас всі люди втратять можливість спілкуватися один з одним. Навіть маленькі діти, які не вміють нормально розмовляти, обмінюються нерозбірливими звуками, різними рухами, поглядами і спілкуються таким чином. Зростаючи, діти вчаться розмовляти і вже незабаром використовують для спілкування переважно свою мову. Їх життя продовжується в суспільстві, де вкрай часто виникає необхідність вирішувати якісь питання і проблеми, і це завжди робиться за допомогою спілкування. Люди зберігають потребу у спілкуванні протягом усього життя. При цьому абсолютно неважливо, чи змістовне це спілкування, чи це просто пуста розмова ні про що.

Всі форми діяльності людини тим чи іншим чином пов’язані із спілкуванням. Мотивом для нього може бути не тільки бажання ефективної співпраці та обміну інформацією, а й бажання продемонструвати свою владу, справити на когось враження та багато іншого. Не варто забувати і про те, що людина в принципі – істота суто суспільна. Якщо поставити над людиною жорстокий експеримент і повністю позбавити її спілкування в будь-якій формі, незабаром можна буде констатувати, що людина втратила практично всі раніше характерні для неї риси і перетворилась мало не в дикого звіра або навіть у щось інше, оскільки і дикі звірі спілкуються між собою.

Існує декілька засобів для спілкування. Найголовнішим і найбільш часто використовуваним є мова. Спочатку в суспільстві вона виникла для координації спільної праці людей, сьогодні ж вона використовується в усіх сферах життя. Крім мови, також існують і невербальні форми спілкування, такі як міміка, жестикуляція, мова тіла, візуальний контакт і проксемика. Всі ці засоби спілкування використовуються рідше мови, але вони не менш важливі і в деякій мірі унікальні в своєму специфічному застосуванні.

Говорячи про конкретних окремо взятих людей, можна відзначити, що всі вони відрізняються і можуть мати різні уподобання щодо спілкування. Хтось не звик довіряти поглядам, інші сумніваються в правдивості мови тіла і жестикуляції. Є й такі люди, які мало розмовляють, тому що розуміють ситуацію і без усного з’ясування. Слід розуміти, що всі ці люди тим чи іншим чином спілкуються з навколишнім світом і задовольняють свою власну потребу в спілкуванні у суто індивідуальних формах.
Vchys: ГДЗ, Решебники , Ответы, Реферати, Твори, ПрезентаціїГДЗ, Решебники и Ответы