Головні боги Єгипту

 

Головні боги Єгипту

Єгиптяни вірили, що боги живуть скрізь. І на землі, де живуть люди, і в іншому, невидимому світі, куди бог Сонце йде на ніч і куди люди вирушають після смерті. Боги створили світ і не дають йому загинути.

Єгиптяни поклонялися багатьом богам, які створили світ, охороняли його і піклувалися про людей. На честь богів будували храми і приносили жертви. Ось деякі з головних єгипетських богів.

Нун – первісний водяний хаос, “батько богів”

Мут – мати світу

Ра — цар богів, бог-Сонце, бог-творець, який створив усе суще. Щодня він пливе в своєму човні по небосхилу. Його шлях підтримує порядок у світі. Ра часто об’єднують з Амоном, іншим богом Сонця, якому спочатку поклонялися тільки у Фівах, а пізніше вшановували в усьому Єгипті. Цей об’єднаний бог одержав ім’я Амон-Ра.

Головний єгипетський бог Ра був, напрочуд, блакитнооким. Але зовсім не тому темноокі древні єгиптяни прикрашали зображеннями його Божественних Очей саркофаги, борти човнів, стели і амулети. Очі Ра жили життям, незалежним від основного організму.

Геб – бог землі

Нут – богиня неба

Шу – бог повітря

Озіріс – бог родючості, добра, суддя у загробному світі. Кожен померлий предстає перед богом-суддею загробного світу Осірісом, сподіваючись на вічне життя в потойбічному світі. У стародавні часи, коли на землі правили боги, Осіріс був царем Єгипту, але владолюбний брат Сет убив його. Завдяки вірній дружині Ісіді та богу мертвих Анубісу Осіріс відроджується: правда відтепер він живе в загробному світі і не може повернутися на землю.

Ісіда — богиня родючості, води і вітру. Вона така могутня, що може подарувати своєму чоловіку Осірісу друге життя. Ісіда – любляча і дбайлива мати: вона переховує свого сина Гора від його підступного дядька Сета й оберігає від небезпек, які загрожують йому. Ісіда стає для єгиптян богинею -покровителькою жінок і дітей.

Анубіс – незаконний син Осіріса та Нефтиди, сестри Ісіди, бог-покровитель померлих. Він зробив першу мумію Осіріса. Завдяки цьому обряду тіло здобуло нове життя. Відтоді Анубіс став богом бальзамування. Він виступає і як помічник Осіріса на суді мертвих — проводжає померлих до верховного судді. Зображається Анубіс у вигляді шакала або у вигляді людини з головою шакала.

Гор — єдиний син Ісіди й Осіріса, бог-покроитель царської влади. Все дитинство він провів на болотах у дельті Нілу, де мати переховувала його від підступного Сета. Змужнівши, він вступив у тривалу боротьбу з дядьком Сетом за єгипетський трон і здобув перемогу. Гор — бог-покровитель влади фараона. Зображається у вигляді сокола або людини з головою сокола.

Сет — і добрий і злий бог. Завдяки йому кожен ранок Сонце сяє на небі, адже щоночі Сет охороняє човен бога Сонця Ра, б’ючись із страшним змієм Апопом. Разом з тим владолюбний Сет віроломно вбиває свого брата Осіріса, законного царя Єгипту, щоб силою заволодіти троном.

Тот — бог мудрості та знань.Він винайшов лічбу і писемність, щоб зберігати і передавати знання Покровитель писців, він сам служить писцем при богах. Тот записує всі їхні рішення, зокрема результати загробного суду Осіріса. Тота зазвичай зображують з головою ібіса і палеткою писця. Крім того, Тот – бог Місяця. Вночі він змінює на небі бога Сонця Ра.

Тефнут – донька бога Сонця Ра; богиня вологи. Коли Ра вранці сходить над горизонтом, Тефнут вогненним оком сяє у нього в лобі і спалює ворогів великого бога.

Бастет і Сехмет. Бастет – богиня-кішка, богиня радості та свят. Це мирна богиня, але з нею потрібно бути обачним: вона стає небезпечною, коли перетворюється на богиню війни левицю Сехмет. Сехмет прагне знищити ворогів свого батька — бога Ра Якось вона мало не знищила всіх людей.

Маат – богиня істини та правопорядку


Vchys: ГДЗ, Решебники , Ответы, Реферати, Твори, ПрезентаціїГДЗ, Решебники и Ответы