"Капелюх чарівника" аналіз
“Капелюх чарівника” аналіз твору допоможе підготуватися до уроку та дізнатися більше про головних героїв казки.
“Капелюх чарівника” аналіз
Автор – Туве Янсон
Рік написання – 1948
Жанр – казково-фантастичний роман
Тема: зображення життя Мумі-тролів, після того як вони знайшли капелюх Чарівника.
Ідея: дружба та взаємодопомога, теплі та щирі взаємини, родинне тепло та порозуміння – основа щастя
“Капелюх чарівника” головні герої
Мумі – тато – батько Мумі-троля. Був народжений за незвичайного розташування зірок. У молодості багато подорожував, сам побудував Мумі-будинок. Так само, він найвідоміший письменник у Мумі-долині і околицях.
Мумі – мама – найкраща в світі мама! Завжди готова прийняти друзів улюбленого сина, нагодувати, приголубити і покласти спати …
Мумі – троль – син Мумі-мами і Мумі-тата, зворушливий, добрий і чуйний…
Сніфф – небайдужий до всього яскравого і солодкого …
Снусмумрик – невтомний шукач пригод. Любить викурити трубочку і пограти на губній гармошці. Не любить заборонних табличок. Щоліта проводить в Мумі-долині, а восени йде в далекі краї.
Фрекен Снорк, сестра Снорк, володарка шовковистою чубчика і золотого браслета на ногу. Любить прикраси і крутитися перед дзеркалом.
Снорк – схожий на Мумі-троля, але змінює колір, в зв’язку з настроєм. Любить проводити збори, дуже серйозний тип …
“Капелюх чарівника” сюжет
В основу сюжету покладено фантастичну подію — знаходження друзями (Мумі-троль, Чмих і Нюхмумрик) чорного капелюха, що належав Чарівникові. Капелюх мас чарівні властивості міняти форми предметів, що з подивом спостерігає все сімейство мумі-тролів і всі, хто потрапляє до їхнього дому. Маленький Мумі-троль, котрий надів капелюх на голову, так змінився, що ного не впізнали навіть його найближчі друзі. Але його Маму не можна ввести в оману ніякими дивами. Вона впізнає свого сина завжди.
Події відбуваються в Долині Мумі-тролів. Мумі-троль, його Мама і Тато зовні нагадують смітних бегемотиків, але вони не є ними насправді. Хропусі (Хропся і Хропусь) від хвилювання здатні змінювати своє забарвлення. У будинку мумі-тролів завжди дружно та весело, пахне оладками з малиновим варенням, ніхто нікого не повчає, усі уважні один до одного. У казковому домі живе любов, про яку не говорять, але яка відчувається в кожному доброму слові й учинках заради інших. Якщо комусь сумно або в когось трапилася біда, мумі-тролі та їхні друзі вирішують проблему спільно, але водночас не порушують право кожного на особисте життя, не вимагаючи зайвих пояснень.
У творі утверджується образ дому, який би хотілося мати всім — теплого, затишного, дружного, веселого. У сімейних стосунках, що існують поміж мумі-тролями, утверджуються цінності, які потрібні кожному: повага до Мами, котра всіх любить і про всіх дбає; авторитет Тата, слово якого є законом для дітей; свобода й право дітей на свої інтереси і разом з тим їхня відповідальність за все, що відбувається в родині.
Повість завершується веселим бенкетом на честь знаходження Маминої торбинки, яскравим феєрверком і фокусами Чарівника. Мама і Мумі-троль повертаються до своєї домівки…