Виховне значення образу Діна Сенда (за романом Ж. Верна «П’ятнадцятирічний капітан»)

 


Коли людину починають вважати дорослою? Мабуть, це визначається не віком, а тим, як поводиться особа, які вчинки здійснює. На такі думки наводить образ головного героя роману Ж. Верна «П'ятнадцятирічний капітан» — Діка Сенда.

Як відомо з твору, хлопчик був сиротою. Його підібрали на ріжку піщаної коси Ченді-Гук, що утворює вхід до порту Нью-Йорк у гирлі річки Гудзон, через декілька днів після народження. Дік Сенд виховувався в дитячому будинку. Ще в дитинстві він дав собі обіцянку — стати людиною. А ще хлопчик мріяв про море. Капітан Халл, з яким він познайомився, представив його Джеймсу Уелдону, який і віддав його до школи у Сан-Франциско. Дік охоче вчився, захоплювався географією та історією подорожей, прагнув швидше вирости, щоб вивчати вищу математику і навігацію.

Приємно, що Дік Сенд пам'ятав тих, кому він зобов'язаний таким неочікуваним поворотом долі. Хлопець був вдячний Уелдонам за доброту і відповідав безмежною відданістю. Місіс Уелдон була йому за матір, малого Джека він любив як рідного брата. «Його покровителі добре знали, що посіяне ними зерно впало в родючий Грунт. Серце юного сироти повнилося вдячністю, і він не вагаючись пішов би у вогонь і воду за тих, що дали йому освіту та напутили на добро».

І вони не помилилися. Після загибелі капітана Халла Дік Сенд узяв на себе обов'язки капітана, боцмана, матроса. Звичайно, йому бракувало знань з навігації, він не вмів користуватися деякими приладами, та все-таки не злякався труднощів і вперто йшов до мети. Він звалив на свої плечі відповідальність за життя команди шхуни «Пілігрим», хоча йому було лише п'ятнадцять років.

Дік Сенд був надзвичайно добрим і милосердним. Хлопець турбувався про місіс Уелдон, маленького Джека, про собаку Дінго, негра Геркулеса, намагався підтримати няньку Нен і жодного разу не подумав про себе.

Образ Діка Сенда може бути яскравим прикладом відваги і мужності, взірцем для багатьох сучасних юнаків. Він надійний і порядний. Його можна назвати справжньою Людиною, на яку завжди можна покластися.


Vchys: ГДЗ, Решебники , Ответы, Реферати, Твори, ПрезентаціїГДЗ, Решебники и Ответы