Е. По «Золотий жук» скорочено

 

«Золотий жук» скорочено

Це історія про скарби, ключ до місця знаходження яких був зашифрований. Один з героїв зумів розгадати його, використовуючи чудову систему підрахунку знаків шифру і зіставлення з частотою використання літер в англійській мові.

Дія оповідання відбувається в Південній Кароліні. Нащадок старовинного аристократичного роду Вільям Легран, якого переслідують невдачі та спіткає банкрутством, тікає з Нового Орлеана і поселяється на пустельному острівці поблизу атлантичного узбережжя зі своєю собакою — ньюфаундлендом і старим слугою.

Відлюдництво Вільяма скрашують книги і прогулянки по березі моря, під час яких він задовольняє свою пристрасть ентомолога: його колекції комах може позаздрити не один натураліст.

Одного разу під час прогулянки було знайдено «золотого» жука, якого вони загорнули у шматок знайденого поблизу пергаменту. Прийшовши додому, Легран зовсім випадково виявляє на пергаменті зображення черепа, намальоване прихованими чорнилом, які проявилися від дії тепла — каміна в будинку Леграна. Розпитуючи про подробиці, Оповідач зауважує, що Легран сприймає цю знахідку як щасливе знамення. Негр Юпітер турбується, чи не захворів господар — Легран весь час щось рахує і надовго зникає з дому.

Через якийсь час Оповідач отримує від Леграна записку з проханням відвідати його з якоїсь важливої справи. Інтонація листа змушує Оповідача поквапитися, і він того ж дня опиняться у друга. Легран очікує його з нетерпінням і пропонує всім відразу відправитися в дорогу — на материк, у гори — в кінці експедиції вони зрозуміють, що він має на увазі.

Через кілька годин товариші дістаються дерева, яке і шукав Легран. Він змушує лізти слугу на дерево. Юпітер знаходить прибитий до суку череп і отримує вказівку пропустити золотого жука на шнурі крізь ліву очну ямку. Забивши кілочок туди, куди опустився жук, Легран відміряє відстань і всі починають копати. Через деякий час виявляється, що негр переплутав очниці і їхні зусилля виявилися марними. Легран переміряє все заново і вони відновлюють розкопки.

Їх працю перериває відчайдушний гавкіт ньюфаундленда. Собака рветься в яму і знаходить два скелети. Через кілька секунд компаньйони знаходять скриню, в якій знаходиться справжній скарб — купи золота і дорогоцінного каміння. Подолавши насилу зворотний шлях, нарешті, бачачи, що друг згорає від цікавості, Легран розповідає, що привело його до знахідки і розгадки шифру, який дозволив знайти скарби.

Розгадування криптограмми—чудовий приклад застосування дедукції. Текст криптограми складався з 203 символів:

53‡‡†305))6*;4826)4‡.)4‡);806*;48†8¶
60))85;1‡(;:‡*8†83(88)5*†;46(;88*96*
?;8)*‡(;485);5*†2:*‡(;4956*2(5*—4)8¶
8*;4069285);)6†8)4‡‡;1(‡9;48081;8:8‡
1;48†85;4)485†528806*81(‡9;48;(88;4(
‡?34;48)4‡;161;:188;‡?;


«Золотий жук» детальний переказ

Багато років тому автор познайомився з головним героєм твору – Вільямом Леграном. Колись багатій Легран настільки обіднів, що був змушений покинути Новий Орлеан і оселитися на Селлівановому острові, неподалік від Чарлстона (Південна Кароліна), – дивному місці, де був майже один морський пісок, форту Моултри (на заході), рідкісних дерев і чагарників миртових кущів, серед яких Легран і спорудив собі хатину.

Знайомство автора з Леграном швидко переросло в дружбу. В характері відлюдника автор зазначав освіченість, мізантропію і хворобливий стан розуму, що приводить Леграна то в захопленість, то в похмурість. Колишній багач мав велику кількість книг, але вважав за краще полювати, ловити рибу і бродити по острову в пошуках раковин і комах. Допомагав йому в усьому старий негр Юпітер, якого відпустили на волю ще до розорення сім’ї. На думку автора, Юпітера прислали рідні до Леграна для полегшення важкого життя останнього.

Якось раз холодним жовтнем днем 18 … року, перед заходом сонця автор приходить в гості до свого друга, якого не бачив уже кілька тижнів. Легран чимось захоплений і просить автора висловити думку про знайденого Жука. Жук описується Леграном як сліпуча золота комаха завбільшки з волоський горіх, з чорними цятками на спині. Намальований другом жук нагадує автору емблему черепа, але він вважає за краще не судити про нього до тих пір, поки не зможе побачити комаху на власні очі. Обговорення малюнка призводить Леграна в похмурий настрій. Він ховає зображення жука в бюро, замикає його на ключ.

Через місяць до автора приходить Юпітер зі звісткою про те, що його господар дуже хворий. На думку негра, Вілла вкусив в голову золотий жук. Юпітер передає автору записку, в якій Легран просить його негайно приїхати до нього разом з негром. На дні човна, який повинен доставити героїв на острів, автор бачить косу і дві лопати. О третій годині пополудні відбувається зустріч з Леграном. Він каже автору, що жук посланий йому долею, яка вирішила повернути родове багатство. Все, що потрібно зробити, – це зрозуміти вказівки комахи. Автора Легран просить допомогти йому і Юпітеру в нічній експедиції на материк, в гори. Перший на початку відмовляється, але потім погоджується взяти участь в авантюрі з тим, що якщо вона не вдасться, Легран повернеться додому, ляже в ліжко і буде виконувати всі приписи друга.

О четвертій годині автор, Легран, Юпітер і лабрадор Леграна вирушають в дорогу. Шукач багатства несе перед собою на шнурі золотого жука. Дві години герої йдуть на північний захід, заглиблюючись у все більш похмурі місця материка. У заростях ожини Юпітер робить стежку до тюльпанового дерева, на яке залазить за наказом Леграна разом із золотим жуком. Він піднімається до сьомої гілки і знаходить на кінці її прибитий цвяхом череп. На прохання Леграна негр спускає золотого жука на землю через ліву очну ямку і відпускає його. В те місце, де падає жук, Легран забиває кілочок і з нього починає свої хитромудрі розрахунки за допомогою землемірної стрічки. Автор розуміє, що друг захопився поширеним на Півдні пошуком скарбів. Бажаючи довести Леграну, що той звичайний фантазер, автор погоджується копати землю разом з усіма.

Дві години герої шукають скарб. Лабрадор гавкає. Юпітер стягує йому пащу своїми підтяжками, так як Легран боїться, що гавкіт собаки приверне до них небажаних спостерігачів. В ямі глибиною в сім і діаметром в чотири фути нічого немає. Розчарований Легран збирає інструменти, але, з’ясувавши, що Юпітер переплутав ліве око з правим. Легран змушує всіх знову взятися за роботу. Поступово автор втягується в процес. На дні нової ями герої знаходять два людських скелета і довгасту дерев’яну скриню, оббиту залізними смугами і наповнену купою золота і дорогоцінних монет.

Дві третини вмісту герої ховають в кущах ожини і залишають під наглядом лабрадора. Одну третину, в скрині, до першої години ночі приносять додому. До чотирьох ранку вони повертаються за рештою скарбів і до світанку переносять все в хатину Леграна. Вириті ями залишаються незакопані. Поспавши кілька годин, герої приймаються розбирати скарби, що складаються із старовинних європейських золотих монет, дорогоцінних каменів, золотих прикрас, чаш загальною вартістю в півтора мільйона доларів.

Коли хвилювання вляглося, Легран пояснив автору, що наштовхнуло його на пошуки скарбу. Виявилося, що малюнок жука він зробив на тонкому пергаменті, на зворотному боці якого під впливом тепла проявилося зображення черепа. Клаптик паперу був знайдений Леграном разом з жуком – він стирчав з піску поряд із зотлілою корабельною шлюпкою. Нагрівши пергамент ще раз, герой виявив на ньому зображення козеняти – ієрогліфічного підпису капітана Кідда. Згадавши про перекази, що розповідають про пошуки незчисленних скарбів пірата, Легран прийшов до висновку, що знайдений пергамент – це карта, яка допоможе йому відшукати скарби, адже розповідей про те, що вони були знайдені не було.

Нагрівши пергамент на сковорідці, герой побачив шифр, який з легкістю перетворив в осмислений текст, а той, нехай і з труднощами, але зрозумів. Подальше відомо як автору, так і читачам.


Vchys: ГДЗ, Решебники , Ответы, Реферати, Твори, ПрезентаціїГДЗ, Решебники и Ответы