"Маленький принц" образ Лиса

 

“Маленький принц” характеристика Лиса

Здавна в казках Лис (не лисиця!) є символом мудрості і знання життя. Бесіди Маленького принца з цією мудрою твариною стають в повісті свого роду кульмінацією, бо в них герой знаходить нарешті те, що шукав. До нього повертаються втрачені ясність і чистота свідомості. Лис відкриває маляті життя людського серця, вчить ритуалам любові і дружби, про що люди давно забули і тому позбулися друзів і втратили здатність любити. Недарма квітка говорить про людей: «Їх носить вітром». А стрілочник у розмові з головним героєм, відповідаючи на питання: куди ж поспішають люди? Зауважує: «Далі сам машиніст не знає цього».dovidka.biz.ua

Це іносказання можна витлумачити так. Люди розучилися дивитися вночі на зірки, милуватися красою заходів, відчувати насолоду від пахощів квітів. Вони підкорилися суєтності земного життя, забувши про «прості істини»: про радість спілкування, дружби, любові і людське щастя:

«Якщо ти любиш квітку – єдину, якої більше немає на жодній із багатьох мільйонних зірок, – це досить: дивишся на небо і відчуваєш себе щасливим ».

І автору дуже гірко говорити про те, що люди цього не бачать і перетворюють своє життя на безглузде існування. Лис каже, що принц для нього тільки один з тисячі інших маленьких хлопчиків, як і він для принца лише звичайна лисиця, яких сотні тисяч. «Але якщо ти мене приручиш, ми станемо потрібні один одному. Ти будеш для мене єдиний на цілім світі. І я буду для тебе один в цілому світі … якщо ти мене приручиш, моє життя буде ніби сонцем осяяне. Твої кроки я стану розрізняти серед тисяч інших … »

Лис відкриває Маленькому принцу таємницю приручення: приручати – значить створити узи любові, єднання душ. Лисиць вчить Маленького принца вірності, вчить завжди відчувати себе у відповіді за всіх близьких і коханих.


Vchys: ГДЗ, Решебники , Ответы, Реферати, Твори, ПрезентаціїГДЗ, Решебники и Ответы