Причини популярності образу Прометея
Стародавні люди боялися сил природи, тому завжди мріяли мати героя, здатного захистити їх. Втіленням цих мрій стали міфи про Прометея. Прометей… Хто це? Що він зробив такого, що до його образу звертаються майже всі письменники, художники, його згадують з екранів телевізорів у мультфільмах та кінофільмах? Немає такої освіченої людини, яка не змогла б дати відповідь на це запитання.
Прометей — це бог-титан, який насмілився змагатися з Зевсом. Прометей першим з богів прийшов на допомогу людям, не сподіваючись на винагороду. Навчив людей різних ремесел та мистецтв. Давньогрецький поет Есхіл говорив: «Усі мистецтва у людей від Прометея». Прометей ставився до людей не як до тварин чи рабів, а дав їм змогу повірити у власні сили, подарував їм вогонь та іскру надії на краще життя. Люди зрозуміли, що не завжди треба очікувати якихось милостей та дарунків від Богів, а самим намагатися змінювати своє життя.
Зевс не пробачив Прометеєві цього вчинку. Він наказав його прикувати до скелі в далеких горах Кавказу. Там покараний мав чекати й терпіти пекельні муки, доки Зевс не змінить гнів на милість. Від тортур Прометея звільнив інший герой — Геракл.
Прометей свідомо обрав шлях служіння людям. Він мав благородне серце. Мудреці радили брати приклад безкорисливості з міфічного героя. Міф прославляє людину високих моральних якостей і духовної краси, яка могла б бути взірцем для нащадків. Саме тому образ Прометея був і залишається популярним.